İleri yaşta bir Filistinli cezaevinde maruz kaldığı işkenceyi anlattı.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Kasım 2018 | 11 Rebiülevvel 1440 Pazartesi 00:16

Ayaklarından biri kırıldı, ağzında ve vücudunun değişik yerlerinde yaralar çıktı İleri yaşta bir cezaevinde maruz kaldığı işkenceyi anlattı.

Kulübü’nün avukatı, ’nın El-Halil vilayetinden olan altmış yaşındaki esir Sıdkı Hamid Ez-Zero’nun işgalcilerin Nefha cezaevinde tek kişilik hücreye kapatıldığı sırada maruz kaldığı uygulamalarını aktardı.

, esir Ez-Zero’nun maruz kaldığı işkenceler hakkında şu bilgiyi verdi: “Dört gardiyanın yanı sıra subaylardan biri, onların hapiste olduğu sırada esirin koltuk değneklerini attığı iddiasında bulunarak onu şiddetle dövüyorlar. Bu saldırı yüzünden ayaklarından biri kırılıyor, yüzünde ve vücudunun değişik yerlerinde yaralar ortaya çıkıyor. ”

Esirin avukata verdiği bilgilere göre gardiyanlar onu bir süreden beri sayıma gelmemesi sebebiyle ediyorlarmış. O ise 11 yıldan beridir durumundan dolayı sayıma gelemiyormuş. Çünkü değişik sorunlarıyla boğuşuyor. Bunların başında da şiddetli ağrılara neden olan ileri derecedeki bel fıtığı sorunu yer alıyor. Bu sorunlar onun kolayca bir yerden bir yere gitmesini ve ayakta durmasını engelliyor.

İşgal esir Zero’yu sayıma gelmemesi sebebiyle tek kişilik hücreye kapatmıştı ve birkaç gün önce normal koğuşa nakletti.

Filistin Esir Kulübü’nün verdiği bilgilere göre yönetimi esir Zero’yu çeşitli cezalara maruz bıraktı. Bunların içinde ailesi tarafından edilmesinin engellenmesi de yer alıyor.

Esir Zero 2002 yılından beri hapiste tutuluyor ve 35 yıl hapse mahkûm edilmiş durumda.

Kaynak:fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın