İki ABD askeri öldü ,30 sivili öldürerek misilleme yaptı

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 3 Kasım 2016 | 3 Safer 1438 Perşembe

Afganistan Kunduz operasyonu sırasında iki Amerikan askeri öldürülmesinin ardından, işgalci ABD askerleri 30 Afgan sivili öldürerek misilleme yaptı

Afganistan’ın kuzeyindeki Kunduz şehrinin Taliban tarafından yeniden ele geçirilmesinin hemen ardından başlatılan operasyonda bu sabah iki ABD askerinin öldürülmesi üzerine bölgede çatışmalar arttı.
Fransız AFP, öldürülen 2 ABD askerinin ardından misilleme operasyonuna başlayan ABD askerlerinin hava saldırısı ile, 30 sivili öldürdüğünü açıklarken Amerikan AP sayıyı 26, İngiliz Reuters haber ajansı ise 16 olarak duyurdu.
Kunduz polis sözcüsü Mafuzullah Akbari, ABD askerince öldürülen sivil cansız bedenlerin şehre getirilmesinin ardından halkın galeyana gelerek protesto gösterisi başlattığını bildirdi.
Bazı haberler ölü sayısının daha yüksek olduğunu bunun ortaya çıkmasını engellemek için acil olarak resmi açıklamayla 16 bildirildiğini öne sürdü.
NATO Resolute Destek misyonu hava saldırılarının Kunduz’da “ateş altındaki dost kuvvetlerini” savunmak için yapıldığını söyleyerek hava saldırısını doğruladı.

İlgilinizi Çekebilir:  Filipinler'de sıkıyönetim yıl sonuna kadar uzatıldı

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?