IKBY Başbakanı Barzani Türk iş adamları ile görüştü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Kasım 2018 | 18 Rebiülevvel 1440 Pazartesi 20:56

Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, ile ticari ilişkilerin gelişmesine desteğini yineledi.

 

Barzani’nin resmi sayfasından yapılan açıklamaya göre, temaslarda bulunmak üzere Irak’a gelen Batman ve Diyarbakırlı iş adamları, ’deki başbakanlık konutunda Barzani ile bir araya gelerek, Irak ile ticari ilişkileri ele aldı.

Türkiye ile ticari ilişkilerin gelişmesi için desteğini yineleyen Barzani, Türkiye ile tüm alanlarda ilişkilerin ilerlemesi temennisini dile getirdi.

Barzani, Türk ve halkının zor günlerde yardım ve desteğinin olduğunu belirterek, bu kapsamda Türk ve halkına şükranlarını sundu.

Türk iş adamları heyeti de iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesine yönelik çabalara değinerek, DAEŞ ve ekonomik krizin ardından IKBY ile ticari ilişkilerin yeniden canlanması için çalışacaklarını beyan etti.

Heyet, IKBY ile ticaret hacminin yeniden yükseltilmesi konusunda IKBY’de kalıcı ticaret merkezinin açılması önerisinde bulundu.

Görüşmeye Türkiye’nin Erbil Hakan Karaçay, Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) Kurulu Başkanı Abdulkadir Demir, Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Kurulu Başkanı Mehmet Kaya da katıldı.

Batman ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi odaları, dün Erbil Ticaret ve Sanayi Odasıyla iş birliği protokolü imzalamıştı.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın