İhvan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Şubat 2017 | 26 Cemaziyelevvel 1438 Perşembe 00:00

İhvan’dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ’a teşekkür

’daki Teşkilatı, ’ın “İhvan’ı terör örgütü olarak görmediğini” belirttiği açıklamalarını memnuniyetle karşıladı.

Mısır’daki Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), Cumhurbaşkanı ’ın “İhvan’ı terör örgütü olarak görmediğini” belirttiği açıklamalarını memnuniyetle karşıladı.

İhvan Rehberlik Konseyi Başkan Yardımcısı İbrahim Munir, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a övgü ve teşekkür” başlıklı açıklamasında, medyanın teşkilata ve ideolojisine yönelik karalama kampanyası yürüttüğü bir dönemde Erdoğan’ın bu açıklamalarını duyduklarına işaret etti.

Erdoğan’ı “milyonlarca mazluma bakan ” şeklinde tanımlayan Munir, Cumhurbaşkanı’nın ’ın El-Arabiya kanalına verdiği mülakatta, “İhvan’ı bir terör örgütü olarak görmüyorum. Çünkü İhvan-ı Müslimin silahlı bir örgüt değildir. İhvan-ı Müslimin bir düşünce örgütüdür.” yönündeki açıklamalarından övgüyle söz etti.

Munir, “Erdoğan’ın takındığı bu adaletli ve açık tavır, güçlü, ilkeli ve insaflı tutum benimseyen bir lider için garip değil. Bu, ezilenlerin haklarını destekleyen, onurlu bir hayat ve özgürlük için mücadelelerinde halklara yardım eden, her yerde insan haklarının yanında duran için de şaşılacak bir durum değil.” ifadelerini kullandı.

İlgilinizi Çekebilir:  Suriye için ABD’nin B Planı: “İslam Ordusu”

Teşkilata yönelik baskı ve iftiralar ne kadar artarsa artsın, İhvan’ın, Erdoğan’ı veya hakkı savunan hiç kimseyi yalnız bırakmayacağını, misafirliğin usullerini gözeteceğini, Türkiye’nin ya da misafir oldukları başka bir ülkenin kanunlarına saygılı olacağını aktaran Munir, Müslüman Kardeşler’in, ideolojisinin bir parçası olan barışçıl çizgiden asla ayrılmayacağını, buna aykırı davrananların ise kendilerinden olmadığını kaydetti.

Mısır makamları, halkı darbeye karşı barışçıl gösterilere davet eden Müslüman Kardeşler Teşkilatı’nı (İhvan) 2013 yılında “terör örgütü” ilan etmişti.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil