İhvan-ı Müslimin’in ikinci adamı ‘kaçırıldı’

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Şubat 2017 | 28 Cemaziyelevvel 1438 Cumartesi 23:00

’daki ’nın (İhvan) ikinci adamı olarak bilinen Yüksek İdare Komitesi Başkanı Muhammed Abdurrahman ve beraberindeki 6 İhvan mensubu bu sabah darbeci güçleri tarafından gözaltına alındı. İhvan sözcüsü Talat Fehmi, Abdurrahman ve bazı üst düzey İhvan yetkililerinin gözaltına alınmasını “kaçırılma” olarak nitelendirdi.

Mısır’daki Teşkilatı’nın (İhvan) Yüksek İdare Komitesi Başkanı Muhammed Abdurrahman bu sabah gözaltına alındı.

Adının açıklanmasını istemeyen bir İhvan yetkilisi yaptığı açıklamada, Abdurrahman’ın Kahire’nin doğusundaki bir evde bu sabah darbeci güçleri tarafından gözaltına alındığını söyledi.

Abdurrahman’ın yanındaki diğer teşkilat üyelerinin de gözaltına alındığını ifade eden yetkili, İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı ’ye vekalet eden ve Mısır’da teşkilatın bir numarası olarak bilinen Muhmud İzzet’in gözaltına alınanlar arasında olmadığını kaydetti.

İhvan’a yakınlığı ile bilinen ve Mısır dışından yayın yapan Vatan televizyon kanalı da Abdurrahman’ın gözaltına alındığını duyurdu.Muhammed Abdurrahman’ın İhvan içinde Mahmud İzzet’ten sonraki ikinci adam olduğu öğrenildi.

İlgilinizi Çekebilir:  İşgal Güçleri Beyt Hanun Kapısı'nın doğusunda sınırdan içeriye girdi.

İhvan sözcüsünden yönetimine tepki

Müslüman Kardeşler Teşkilatının (İhvan) sözcüsü Talat Fehmi, gözaltına alındığı açıklanan İhvan Yüksek İdare Komitesi Başkanı Muhammed Abdurrahman ve beraberindeki kişilerin hayatından Mısır makamlarının sorumlu olduğunu söyledi.

Fehmi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Abdurrahman ve bazı üst düzey İhvan yetkililerinin gözaltına alınmasını “kaçırılma” şeklinde nitelendirdi.

“Abdurrahman ile beraberinde gözaltına alınan İhvan mensuplarının hayatından Mısır makamları sorumludur.” diyen Fehmi, bu tür gözaltıların kendilerini özgürlük yolunda ilerlemekten alıkoyamayacağını vurguladı.

Komite Başkanı Abdurrahman’ın aralarında bulunduğu 6 İhvan mensubunun Mısır güvenlik güçleri tarafından dün sabah gözaltına alındığı belirtilmişti.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın