İhvan-ı Müslimin’in ikinci adamı ‘kaçırıldı’

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Şubat 2017 | 28 Cemaziyelevvel 1438 Cumartesi 23:00

’daki Teşkilatı’nın (İhvan) ikinci adamı olarak bilinen Yüksek İdare Komitesi Başkanı Muhammed Abdurrahman ve beraberindeki 6 İhvan mensubu bu sabah darbeci Mısır güçleri tarafından gözaltına alındı. İhvan sözcüsü Talat Fehmi, Abdurrahman ve bazı üst düzey İhvan yetkililerinin gözaltına alınmasını “kaçırılma” olarak nitelendirdi.

Mısır’daki ’nın (İhvan) Yüksek İdare Komitesi Başkanı Muhammed Abdurrahman bu sabah gözaltına alındı.

Adının açıklanmasını istemeyen bir İhvan yetkilisi yaptığı açıklamada, Abdurrahman’ın Kahire’nin doğusundaki bir evde bu sabah darbeci güçleri tarafından gözaltına alındığını söyledi.

Abdurrahman’ın yanındaki diğer teşkilat üyelerinin de gözaltına alındığını ifade eden yetkili, İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı ’ye vekalet eden ve Mısır’da teşkilatın bir numarası olarak bilinen Muhmud İzzet’in gözaltına alınanlar arasında olmadığını kaydetti.

İhvan’a yakınlığı ile bilinen ve Mısır dışından yayın yapan Vatan televizyon kanalı da Abdurrahman’ın gözaltına alındığını duyurdu.Muhammed Abdurrahman’ın İhvan içinde Mahmud İzzet’ten sonraki ikinci adam olduğu öğrenildi.

İlgilinizi Çekebilir:  Sır gibi saklanıyordu! İşte Putin'in yeni silahı

İhvan sözcüsünden yönetimine tepki

Müslüman Kardeşler Teşkilatının (İhvan) sözcüsü Talat Fehmi, gözaltına alındığı açıklanan İhvan Yüksek İdare Komitesi Başkanı Muhammed Abdurrahman ve beraberindeki kişilerin hayatından Mısır makamlarının sorumlu olduğunu söyledi.

Fehmi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Abdurrahman ve bazı üst düzey İhvan yetkililerinin gözaltına alınmasını “kaçırılma” şeklinde nitelendirdi.

“Abdurrahman ile beraberinde gözaltına alınan İhvan mensuplarının hayatından Mısır makamları sorumludur.” diyen Fehmi, bu tür gözaltıların kendilerini özgürlük yolunda ilerlemekten alıkoyamayacağını vurguladı.

Komite Başkanı Abdurrahman’ın aralarında bulunduğu 6 İhvan mensubunun Mısır güvenlik güçleri tarafından dün sabah gözaltına alındığı belirtilmişti.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın