İdlib’de DAEŞ-rejim ittifakı kısa sürdü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Şubat 2018 | 26 Cemaziyelevvel 1439 Pazartesi 14:59

DAEŞ unsurları, kendilerini İdlib bölgesine geçiren rejim tarafından ‘ihanet’e uğradı. İran ve Rusya destekli rejim koalisyonunun ikinci defa koridor açtığı DAEŞ ile ‘ittifakı’ kısa sürdü.
Bölgedeki aktivistlerin aktardığı bilgilere göre, geçtiğimiz 9 Şubat tarihinde doğu kırsalında altında olan DAEŞ’e muhaliflerin kontrolündeki bölgeye doğru koridor açan rejim koalisyonu DAEŞ’i arkadan vurdu.
Sahadan aktarımı yapan , DAEŞ’e ait konvoyun İdlib’in güneyinde muhaliflerin kontrolündeki bölgelere geçiş yaptığı sırada saldırıya uğradığını ifade etti.
DAEŞ’e ait konvoyun geçişini sürdürdüğü sırada başlatan rejime bağlı güçler, çok sayıda DAEŞ’liyi öldürdü. Öldürülen DAEŞ’lilerin cesedini teşhir eden rejim , kendi kanalları aracılığıyla paylaştıkları görüntülerle, DAEŞ-rejim işbirliğinin “gerçeği yansıtmadığını” öne sürdü.
Sahadaki ise, rejime bağlı güçlerin DAEŞ ile olan ‘işinin bittiğini’, bu sebeple rejimin örgütü hedef aldığını ifade ediyor.
İlk olarak geçtiğimiz sene ekim ayında Hama doğu kırsalındaki Ukayribat bölgesinde DAEŞ’e koridor açan rejim koalisyonu, örgütün muhaliflerin kontrolündeki bölgeye sızmasına izin vermiş, ardından DAEŞ’in muhaliflerden ele geçirdiği bölgeleri kontrol altına almıştı.

Rejim tarafından teşhir edilen DAEŞ üyelerinin cesetleri:

أظن أن أمراء هؤلاء الدواعش من الملثمين
(ضباط مخابرات)
وقد سلموهم للنظام ليعمل بهم مجزرة
بعد أن إنتهوا منهم في مهاجمة الثوار
ولا يحيق المكر السئ إلا بأهله pic.twitter.com/LhGQBh2qjN

— مضر نجار /ابو بكر (@modarnagar83) February 11, 2018

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın