İdlib’de HTŞ’den rejimle uzlaşan ‘muhaliflere’ operasyon

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Ağustos 2018 | 26 Zilkade 1439 Çarşamba 18:24

Tahriru'ş Şam'a bağlı güçler İdlib kırsalında rejimle uzlaşma yanlısı 'muhaliflere' yönelik baskınlar düzenledi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Tahriru'ş Şam Heyeti (HTŞ) İdlib kenti kırsalında gerçekleştirdiği baskınlarda ve İran destekli rejimiyle uzlaşma yanlısı 'muhalifleri' gözaltına aldı.

HTŞ'ye bağlı İba Ajansı üzerinden yapılan açıklamada, İdlib güney kırsalında gerçekleştirilen baskınlarda 30'dan fazla kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

Ajans ayrıca baskına katılan HTŞ savaşçılarına ait görüntüleri de paylaştı:

Fetih Medya

Fetih Medya

Fetih Medya

"Gözaltına alınanlar bu oluşumun önemli isimleri"

HTŞ kaynakları tarafından yapılan açıklamalarda, İdlib güney kırsalında düzenlenen baskınlarda gözaltına alınan kişilerin rejimle uzlaşma yanlısı önemli isimler oldukları ifade edildi.

Ayrıca aynı açıklamada İdlib güney kırsalındaki geniş çaplı baskınlarda DAEŞ'in evlerinin de alındığı bilgisi kaydedildi.

'da rejimle anlaşmışlardı

Tahriru'ş Şam Heyeti tarafından düzenlenen Esed rejimiyle uzlaşı taraftarı 'muhalifler' 'nin güneyindeki Dera ili ve kırsalındaki birçok bölgeyi Rusya ve İran destekli rejim güçlerine bırakmış, ve mühimmatları da teslim etmişti.

Aynı gruptan rejim güçlerine katılanların olduğu ve bu kişilerin Suriye'nin güneyinde DAEŞ'e karşı düzenlenen saldırılarda rejim saflarında savaştıkları ifade edilmişti.

Esed rejimine yakın kaynakların ifadelerine göreyse rejim güçlerine katılan eski muhalifler, Rusya ve İran destekli rejim koalisyonunun İdlib'e yönelik düzenlenecek muhtemel saldırısına da katılacak.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın