İdlib’de 28 sivilin öldüğü patlamada ‘Rus füzesi’ şüphesi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Nisan 2018 | 24 Recep 1439 Salı 14:09

İdlib kent merkezinde bir binada meydana gelen patlamaya Rusya tarafından ateşlenen bir balistik füzenin sebep olduğu belirtiliyor.

En az 28 ölü 100’den fazla

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, dün gece İdlib kent merkezindeki 7 katlı bir binada meydana gelen ve en az 28 sivilin yaşamını yitirdiği patlamaya bölgeye atılan bir balistik füzenin sebep olduğu ifade ediliyor.

En az 28 sivilin yaşamını yitirdiği patlamada 100’den fazla kişinin de yaralandığı bilgisi aktarılıyor.

Bölgeden haber aktarımı yapan , binada meydana gelen patlamaya ’de yerleşim yerlerinin alınmasında aktif olarak kullanılan “OTR-21 Tochka” tipi balistik füzenin sebep olduğunu belirtiyor.

Öte yandan Tahriru’ş Şam Heyeti (HTŞ) tarafından ağları üzerinden yapılan açıklamada da meydana gelen patlamaya Rus menşeli balistik füzenin sebep olmuş olabileceği bilgisi kaydedildi.

Muhalif grup ayrıca sonrası olay yerinden ilk görüntüleri paylaştı:

#BREAKING #IDLIB
Russian missile targeted a building inside Idlib City leading to many killed and wounded civilians: pic.twitter.com/MGvtEBx1oD

— EMN NEWS (@EasternMediafax) April 9, 2018

Ölen ve yaralananların çoğunun çocuk ve kadınlardan oluştuğunu ifade eden , sivil ekiplerinin altında kalan sivilleri kurtarma çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ediyor.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın