İdlib faciadan döndü: DAEŞ’in sürprizi yakalandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Ekim 2018 | 12 Safer 1440 Pazar 02:51

HTŞ geçen hafta 6 DAEŞ hücresini çökerttiler. Sonuncusu ise “facianın eşiğinden dönüldü” dedirtti.

Geçtiğimiz hafta ele geçirilen çete üyelerinin verdikleri bilgiler doğrultusunda DAEŞ’in gizli hücreleri birer birer çökertildi. 3 bağ evinde onlarca yüzlerce muhimmat ele geçirildi. Silahların arasında ağır ve yapımı roketlerle, zamanlanmış RDX patlayıcılar dikkat çekti. Sağ olarak ele geçirilen milislerden elde edilen bilgi doğrultusunda yapılan son operasyon ise İdlib’i bir faciadan kurtardı.

Fetih Medya
Tahriru’ş-Şam emniyet birimleri önceki gün düzenledikleri operasyonda, İdlib’in güney kesiminde bulunan Mussibin köyüne doğru harekete geçtiler. Geniş önlemlerin alındığı operasyonda Bağdadi çetesine ait bir merkezi deşifre edilmiş oldu. Fetih MedyaFetih MedyaFetih Medya
Kır evine düzenlenen baskında evde  kemer ve maddelerin ele geçirildi. Ancak emniyet güçleri evin garajına çekilmiş Hyundai H100 marka kamyoneti çıkardıklarında büyük bir sürprizle karşılaştılar. Kamyonet düzenekleri hazırlanmış madde yüklüydü.
Fetih Medya

Fetih MedyaFetih MedyaFetih MedyaFetih MedyaFetih Medya
HTŞ birimlerinden Ebu Abdullah Muhabirimize yaptığı açıklamada şöyle dedi: ” Eğer geç kalınmış olsaydı bir çok Müslümanın kanı akıtılacaktı. Bu araç emin olun ne Nusayrileri ne de Haçlı birliklerini hedef alacaktı. Bu kamyonet mazlum Müslümanların kanını akıtmak için hazırlandı. Biz bu amelin sahiplerini ’a şikayet ediyoruz. Doymayacaklar mı? kanı akıtmaktan bıkıp usanmayacaklar mı? Ahiret gününde kanına girdikleri Müslümanlarla nasıl karşılaşılacaklar? Gençlerimize sesleniyoruz onların neşidlerini ve yıldızlı aldatıcı sözlerine kulak vermeyin. Onların birer katil olduğunu görün. Eğer bütün hakikatlere kör olup böyle bir vartaya düştüyseniz – ki o zaman sizi kurtarsın –  bunların gerçek yüzünü işte bu gördükleriniz size anlatmaktadır ve ahirette de şahid olarak gelecektir. İnna lillah ve inna ileyhi raciun. “dedi.

Kamyonetin sahibi olan ve Bağdadi çetesi mensubu olan Samir Ahmed El Elmin’in İdlib’de akrabalarının evinde kıskıvrak yakalandığını söyleyen Ebu Abdullah, soruşturma kapsamında bilgilerin elde edildiğini ve bazı dış devletler ile istihbarat güçleri tarafından yönlendirilen bu kimselerin İdlib’in huzurunu ve istikrarını hedef aldığını söyledi.Fetih MedyaFetih MedyaFetih MedyaFetih MedyaFetih Medya

Kamyonet üzerindeki patlayıcı düzeneği ekiplerce etkisiz hale getirildi. İncelenmek üzere haczedildi. Kamyonetin sahibi ve yakalan iki kişinin sorgusu devam ediyor.

Kaynak: Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın