İçişleri Bakanı Süleyman Soylu talimat verdi: Kürtçe tabela yeniden asılacak

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Eylül 2016 | 12 Zilhicce 1437 Salı 12:10

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kaldırılan Kürtçe tabelanın yeniden takılmasını isteyerek, “Türkçe gibi Kürtçe de bizim dilimizdir” dedi.

Ağrı’nın Diyadin Belediyesine atanan kayyum tarafından indirilen Kürtçe tabela İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla tekrar eski yerine asılacak.

‘in haberine göre Soylu, “Türkçe gibi Kürtçe de bizim dilimizdir. Bizim meselemiz terörledir. Hemen talimat verdim. O tabela aynen yerine asılacaktır” diye konuştu.

Kanun Hükmünde Kararnameyle kayyum atanan 28 belediyeden biri olan Ağrı’nın Diyadin ilçe belediyesine başkanı olan kaymakam Mekan Çeviren ilk olarak belediye girişinde bulunan Kürtçe olarak “Şaredariya Giyadine” (Diyadin Belediyesi) yazılı tabelayı indirerek Türkçe tabelayı asılı bıraktı.

İlgilinizi Çekebilir:  Kendi ağzıyla itiraf etti! Ver papazı, al F-35'i

Konunun basında haber olması üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu harekete geçti ve resmi  hesabından bir yaptı. Soylu açıklamasında, ”Meselemiz terördür. Kürtçe bizim dilimizdir. Diyadin belediyesinin tabelası hemen asılacaktır. Türkçe gibi Kürtçe de bizim dilimizdir” dedi.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , ,

Bir Yorum Yazın