Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

HZ. PEYGAMBER (SALLALLÂHU ALEYHİ VE SELLEM)’İN ZUHUR ETMESİ

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Ocak 2019 | 1 Cemaziyelevvel 1440 Pazartesi 12:35

HZ. PEYGAMBER (SALLALLÂHU ALEYHİ VE SELLEM)’İN ZUHUR ETMESİ

Roman Boy

96 sayfa

Sadece 5 TL

Online sipariş için tıklayınız: https://www.kureselkitap.com/urun/hz-peygamber-sav-in-zuhur-etmesi/12221

Kitap ve Sünnet, yüce ’ın kullarına karşı delilinin, kendileri ile ortaya konulduğu iki esastır. İtikâdî ve amelî hükümler, emir ve yasaklar onlar üzerine edilir.

Peygamber Sallallâhu Aleyhi ve Sellem’in zuhur edip (uyanıkken açıktan görülüp) ondan ve telkin alma konusunu Kur’an ve sahih Sünnet çerçevesinde incelemeye çalışacağız.

Bu konu bağlamında toplumda veli (evliya) kabul edilen kişilerin vefatlarından önce veya sonra zuhur etmesi, hayatta olan insanlara yardım etmesi konusu…

Yine; Musa Aleyhisselâm zamanında yaşayan Hızır’ın hayatta olup olmadığı ve zuhur ederek hayatta olan insanlara yardım etmesi konusu.

Yine; Allah yolunda şehid olanların nasıl bir hayat yaşadıkları ve zuhur ederek hayatta olan insanlara yardım etmesi konusu.

Yine; Allah Resulü’nün Sallallâhu Aleyhi ve Sellem rüyalarda görülmesi, kendisinden telkin ve tavsiye alma konusu bu bağlamda işlenmiş ve açığa çıkmış olacaktır.

Yüce Allah’tan bu amelimizi kendi vechi için ihlâsla yapılmış, rızasına uygun ve kullarına faydalı kılmasını niyaz ederiz.  Fetih Medya Fetih Medya

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.