Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Husiler tehdit etti: “Askeri üslerinizi vuracağız”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Temmuz 2019 | 4 Zilkade 1440 Pazar 03:08

’de varlıklarını sürdüren İran destekli BAE’yi askeri üslerine saldırmak ile etti.

Husiler, çok yakında gelişmiş uzun menzilli silahlı drone’lar ile Suudi Arabistan ve BAE askeri üstlerine saldırı yapacaklarını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde, Husiler Suudi Arabistan ve müttefiklerine ait imha ettiği araçların fotoğraflarını paylaşmıştı.

Suudi Arabistan’ın güneybatısındaki Ebha Havalimanı’na Husiler tarafından düzenlenen SİHA’lı saldırıda, biri Hintli toplam 9  yaralanmıştı.

İran ve Lübnan Hizbullah’ının büyük ölçüde desteğini alan Husiler, her fırsatta Suudi Arabistan ve güçlerini hedef alan saldırılar gerçekleştiriyor.

Suudi Arabistan ’nın müttefigi olmasına rağmen, Husileri hiç bir zamam hedef almamıştır. Yine aynı topraklarda varlıklarını sürdüren Yemen El-Kaide’sini ise her fırsatta bombalamış ve birçok sivil katliamına imza atmıştır.

Yemen’de neler oluyor?

Uzun süredir istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen’de Husiler ile hükümete bağlı güçler arasında çatışmalar yaşanıyor. Husiler, Eylül 2014’ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulundururken Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015’ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

Yemen’de yaklaşık 5 yıldır süren çatışmalarda binlerce kişi yaşamını yitirdi. Dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alan Yemen’de iç savaş nedeniyle büyüyen insani de korkunç boyutlara ulaştı.

Kaynak: Fetih Medya

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.