Hurras Ed-din üyesine Ahrar’dan sert muamele

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Ocak 2019 | 4 Cemaziyelevvel 1440 Perşembe 02:40

Hurras Ed üyesi tarafından gördüğü muameleyi anlatıyor.

Hurras Ed Din üyesi Ahrar’uş Şam üyeleri tarafından maruz kaldığı saldırıyı “İBA” ajansına anlattı.

Video’da konuşan Hurras Ed Din üyesi genç şunları aktardı:

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla.

Ben Ebu Vesim “Semmur’ul Hamam” köyündenim, eşimle beraber “Kefar Abdin’e” gidecektik. 08:30 gibi yola çıktık. “Kefar Abdin’e” vardığımda orada çatışmalar olduğunu farkettim ve hemen geldiğim yoldan geri döndüm. “El-Habit’e” ablamın evine gittim , ablamın kapısına ulaştığımda arabadan indim ve arkamda bir arabanın olduğunu farkettim, araçtan inen adam ateş açtı, ne olduğunu anlamadım tekrar arabaya bindim. Bana ateş ettiğini sandım, ateş edeni tanıyordum o şahıs Habbit’li Muhammed Ahmet Hammud idi.

Arabaya bindiğimde eşime ateş açtılar, eşim bana vurulduğunu söyledi. Eşime arabaya binmesini söyledim ve olay yerinden uzaklaşırken arkadan 2-3 şarjör boşalttılar. 2-3 arabaya bir ise arabanın tekerine isabet etti. Kafamı eğerek sürüyordum, önümü göremiyordum. Önümü göremediğim için direğe çarptım arabadan indim bir eve kaçtım, ahalisine eşimin yaralı olduğunu ve eşimi arabadan kurtarmalarını istedim, eşimi kurtardılar.

Arkadan ateş eden silahlı gruba takviye ekip geldi ve bizi mahallede aramaya başladılar.

Hiç bir suçum yokken beni yakalamaya çalıştılar sebebini ben bile bilmiyorum. Bir haftadır evde oturuyorum herhangi bir çatışmaya girmedim, herkeste biliyor ki İdlip’te kimseye karşı savaşmadım.

Kaynak:

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.