HTŞ’nin yakaladığı İranlı General: “İran bize sahip çıkmıyor”

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 24 Ekim 2018 | 15 Safer 1440 Çarşamba 05:13

-i tarafından yakalanan ve tutuklu bulunan İranlı General İran’ın kendilerini kurtarma adına hiçbir girişimde bulunmadığını ve kendilerini kaderlerine terkettiğini söyledi.

Geçen hafta bir video kaydı yayınlayarak İran ulusuna ve Kasım Süleyman’a seslenen İranlı General Ebu Hasan Süleyman tutuklu bulunduğu İdlib’den seslenerek İranlı yetkililerin insafsızlığından dert yandı.

İranlı yetkililerin kendisinin bırakılması için en ufak bir çabalarının bulunmadığını aktaran general “artık umudum da kalmadı” diyerek serzenişte bulundu.

Geçtiğimiz hafta Heyet-i Tahrir-u Şam İranlı general Ebu Hasan Süleyman’ın videosunu yayınlamıştı. Yayınlanan görüntülerde de General hapishaneden çıkarmayı talep ettiğini belirterek “29 yıldır İran ordusunda görev yaptım, niçin hapishaneden çıkmama yardımcı dahi olmuyorsunuz?” diyerek yetkililere seslenmişti.

General, Tahrir Eş-Şam tarafından ’in güneyinde bulunan Tuman’da düzenlenen sonrası yakalanmış, bir çok İranlı Milis ve Şii Şebbihalar ile birlikte alınmıştı.

Kaynak:

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın