HTŞ’nin “geri alma” operasyonları hız kazandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Nisan 2018 | 30 Recep 1439 Pazartesi 03:46

Heyet-i kaybettiği beldeleri geri almak için bir dizi başlattı. Operasyonalrın arın ardından Halep’in kuzey bölgesindedev ile gövde gösterisi yapması dikkat çekti.

Cephetu Tahriru ’nin ele geçirdiği bölgeleri tekrar ele geçiren HTŞ birlikleri İdlib’in güney bölgesinde de CTS hattını geri püskürtmeyi başardı.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre eş zamanlı olarak Kefersicne,  Hiş, Sahyan, Şeyh Damis, Maartematir, Kefer Mesedde, Medaya, Amiriye, Cibala, Maarzeyta ve Rekayasince köylerine girildi. Ayrıca Zenki tugayları ile birliklerinin elinde bulunan 4 adet köyün şu saatlerde teslim alındığı bilgisi geldi.  Şeyh Mustafa başta olmak üzere Muka ve Kefer Ayn köylerine intikal eden savaşçılar buradan CTS birliklerini çıkarmayı başladı.

Şeyhun’da kıskaç

İdlib’in güney bölgesinde bulunan Han Şeyhun’da CTS birliklerine operasyon düzenleyen HTŞ birlikleri bölgeler ve Tel’as gibi stratejik tepeleri ele geçirerek kontrol noktaları kurdu. Özel kuvvetlerle düzenlenen girişin görüntüleri yayınlandı:

Halep’in kuzey bölgesindeki HTŞ birliklerinin konvoy geçişli gövde gösterisi, HTŞ savaşçısı tarafından kaydedilerek sosyal medyada yayınlandı.

-Konvoyun ikinci kısmı –

 

 

Cephet-u Tahriru Suriye’nin uzaklaştırılmasının ardından sonra, Tahriru’ş-Şam Kuzey Hama kırsalına bağlı Murek kasabasına da girdi.Fetih Medya

 

Kaynak: Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın