HTŞ’den medya açıklaması

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Ocak 2018 | 30 Rebiülahir 1439 Çarşamba 01:32

Bismillahirrahmanirrahim

Allahu Teâlâ şöyle buyuruyor: “Muhakkak Allah müminleri savunur. Çünkü Allah hainlik ve nankörlük edenlerin hiçbirisini sevmez.” (Hac: 38)

Tüm yönleriyle Şam devrimini hedef alan karşıt medya savaşının tehlikesi, gelişen olayları takip eden ve devrimin gidişatıyla ilgilenen kimselere kapalı değildir. Özellikle de mücrim rejimin saldırılarını durduran, ehillerini ve topraklarını müdafaa ederek düşman karşısında dimdik duran kahraman mücahidler hakkında yürütülen propaganda savaşları…

Yürütülen bu medya savaşı, askeri hamlelerle uyumlu olarak, aynı zamanda gelmiştir. Arkasında, mücrim rejime uşaklığı ve desteğiyle bilinen malum tarafların yanında, bizim ırkımızdan olup kalpleri ümitsizlikle dolan ve kinin basiretlerini körelttiği kimseler bulunmaktadır. Yürütülen ithamları, takva ve Allah’ın rızasını gözetmeden ölçmeye başladılar. Tüm dertleri, bedeli milyonlarca ölüm ve sürgün de olsa, imajlarının temiz ve saf kalmasıdır. Zamanın gerektirdiği şer’i ve ahlaki sorumluluklardan soyutlanıp, kabul edilmeden ya da görevlendirilmeden kendileri için seçmiş oldukları konumlarını muhafaza etme derdindedirler. Böylece kendi ehillerine ve topraklarına karşı işgalcilere yardımcı olarak devrimin bünyesini yıkan baltalar ve Allah düşmanlarının araçları oldular.

Yine yürütülen bu psikolojik savaşla, maneviyatları düşürücü, çabaları parçalayıcı, merhalenin gerektirdiği ve yardımlaşma ruhunu zayıflatıcı yaygaralar ve yanlış malumatlar yayarak, halkın direnişçi mücahid evlatlarına olan güvenlerini sarsmaya ve kalplerine ümitsizlik sokmaya çalışmaktadırlar.

Bizler ve yabancı medya kuruluşlarını, ’yi ziyarete ve bölgesel ve uluslararası kamuoyuna gerçek sureti aktarmaya çalışmaya çağırıyoruz. Biz, ve görevinizi kolaylaştıracak ve insani vazifenizi yerine getirecek tüm hizmetleri temin etmeye hazırız.

Aynı şekilde içeride bulunan medyacı ve aktivistleri de, bölgelerini ziyarete, doğru resmi aktarmaya ve mücrim rejimin medyasına karşı medya savaşının tozlarına dalmaya davet ediyoruz.

Suriye devrimini destekleyen tüm kardeşlerimize şunu iletmek isteriz: Resmi hesaplarından çıkan direnişçi mücahidlerin haberlerini yaymada katkıda bulunun ve halkımızın ve ehlimizin maneviyatlarının yükseltilmesine çalışın.

Son olarak, bizler mücrim ve Bağdadi çetesinden olan yardımcılarına karşı üç aydır devam eden savaşta, meydandayız. Evlatlarınız, -bildiğiniz gibi- ahitleri üzeredir, savunma ve olarak her savaşın öncüleridir, bedel ödeme ve fedailikte değerli her şeylerini vermede acele davrananlardır. Canlarımızı sizi savunmak için vakfettik; bu size karşı üzerimizdeki hakkınız ve eda etmemiz gereken görevimizdir. Hamd âlemlerin Rabbi olan Allah’adır.

 

İMADEDDİN MÜCAHİD

HTŞ Medya İlişkileri Sorumlusu
Çev:

Kaynak: Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın