HTŞ’den insan tüccarı fidyeci çeteye karşı operasyon [+18]

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Eylül 2018 | 4 Muharrem 1440 Cuma 02:21

(HTŞ) sivilleri kaçırarak korku salan bir çeteyi daha çökertti.

Hey’et emniyet yetkililerinden Seyf Muhammed İBA’ya şu açıklamalarda bulundu:  “Doğu İdlib kırsalına bağlı “Sumaka” köyünde bulunan bir evde, kaçırılan bazı kimselerin bulunduğu bilgisinin gelmesi üzerine, birim üyeleri eve düzenleyip alıkonulan 4 kişiyi kurtardı. Mağdurların hepsi durumları iyi bir şekilde yakınlarına teslim edildi.”

Seyf Muhammed,çetenin diğer üyelerinin tesbit edildiğini yakalanmaları için çalışmaların hızlandırıldığını açıkladı. Seyf konuşmasını şöyle tamamladı: “Emniyet birimi olarak bizler Bağdadi çetesinin boynuzlarını kırdık, rejimi ile uzlaşmaya giden hainleri tutukladık, ve adam kaçırma gibi tüm suçlarla mücadeleyi sürdürmekteyiz. Bunlar, özgür bölgelerin güvenliğinin sağlanması ve asayişinin korunması için yürütülen uygulamaların bir kısmıdır.”

Yakalanan kişilerin, Temmuz ayında kaçırılan ve 18 Ağustos’ta Seraqib’e bağlı Kefer Amim’de ailesinden fidye alınamaması sonucu katledilerek kenarına cesedi atılan Ahmed Halid Nasır cinayeti ile de bağlantıları oldukları sanılıyor.Fetih Medya

Ayrıca HTŞ birimleri 30 Ağustos’ta kurtulan hastahane Müdürü Dr.Hüsameddin Dibis’i kaçırarak ağır şekilde darp edenlerin izini sürmeye devam ediyor.
Fetih Medya Fetih Medya

Kaynak: Fetih Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın