HTŞ’den El Cezire’ye Açıklama: Söylentilerin doğruluk değeri yok

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 27 Mayıs 2018 | 12 Ramazan 1439 Pazar 23:43

Hey’et Tahri̇ruş-Şam si̇yasi̇ büro sorumlusu el-cezi̇re aracalığı i̇le Hey’et hakkında çıkan söylenti̇leri̇ reddedi̇yor ve bazı datayları açıklıyor

Hey’et Tahriru’ş-Şam Siyasi Büro sorumlusu Yusuf el-Hecer el-Cezire net. ile gerçekleştirdiği röportajda: ’nın işgalci bir devlet olduğunu, sivil ve olmak üzere tüm Suriye evlatlarına karşı bir savaş yürüttüğünü, cani rejimin düşürülmesinin halkın seçimi olduğunu, bunun hak bir talep olduğunu ve uluslararası ve bölgesel hiçbir gücün diktatörün ve rejiminin düşmesi için çalışılmasına engel olamayacağını açıkladı.

’ın kendisini feshetmesiyle ilgili olarak el-Hecer; son dönemlerde dolaşmakta olan, şu aşamada Hey’et ile diğer gruplardan birisiyle tek yapı haline gelme ya da bir birleşmenin doğru olmadığını, Hey’et Tahriru’ş-Şam’ın örgütlenme yapısının Hey’et’in iç unsurlarının dışında harici bir görüşmeye ya da pazarlığa boyun eğmeme üzere kurulduğunu, görüşmelerin sabiteler ve ilkeler çerçevesinde olacağını ve bunlarla birlikte Hey’et’in Suriye halkının çıkarları için cihadlarını ve devrimlerini korumaya son derece istekli olduklarını belirtti.

Siyasi yetkili devamla şunları söyledi: “ tarafı ile ilişkiler, özgür kuzey bölgesinde emniyet ve istikrarı sağlayacak şekilde dengeli ve sürekli bir şekilde devam etmektedir. Müslüman ve Suriye arasındaki ortak bağlar çok eski dönemlere dayanmaktadır.”

gözlem noktaları hakkında Hey’et’in tutumuyla ilgili olarak: şer’iler, ayan ve hikmet sahibi kimselerle yürütülen şura toplantılarından sonra, Hey’et’in büyük olan maslahatı gerçekleştirmek ve Türklerle çatışma hedefi güden karşı devrimi engellemek için böyle bir karar aldığını belirtti.

İlgilinizi Çekebilir:  Suriye’de Esed rejimine karşı yeni askeri oluşum kuruldu

Astana toplantısıyla ilgili olarak: Hey’et’in hiçbir uluslararası anlaşmanın bir tarafı ya da parçası olmadığını ve devrimi tasfiye etmek ve cani rejimi yeniden getirmeyi hedefleyen siyasi taraflar karşısındaki tutumlarının çok net olduğunu açıkladı.

Yusuf el-Hecer devamla şunları söyledi: “, Suriye devriminin ana unsurlarından birisi olan Hey’et Tahriru’ş-Şam olarak bizler, Doğu Ğuta ve Kuzey Humus kırsalında yürütülen senaryoların tekrarlanmasına izin vermeyeceğimizi, bu uğurda canımızı ve kanımızı vermeye hazır olduğumuzu çok net bir şekilde söylüyoruz.”

Açıklamasını şu sözleriyle sonlandırdı: “Suriye devriminin yüce çıkarlarını gerçekleştirmek için çalışacağız. Bunlar, milli güvenlik konumunda olan görevlerdir. Köklü değerler ve yüce ilkeler sahibi halkının emniyet ve selametinin muhafazası iki temel savaş şeklinde belirginleşmektedir: Dahili ve harici tüm işgal türlerinden özgürleşme ve Suriye devrimini en güzel biçimde temsil edecek yüce bir medeniyetin inşası. Bu da, siyasi, askeri ve özgür bölgelerin idaresi ve karar mercilerinin, devrimcilerin isteklerini gerçekleştirecek ve büyük fedakarlıklarıyla uyum içerisinde teke indirilmesiyle gerçekleşecektir.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın