‘HTŞ, Ulusal Ordu’nun bir parçası olacak’ yalanı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 31 Mayıs 2018 | 16 Ramazan 1439 Perşembe 05:16

Dün Shaam Network tarafından yayılan HTŞ’nin Ordu bünyesine katılacağı iddiasını ’de muteber bir haber sitesi “iddia olduğunun altını çizerek” gündemine taşıdı.

Fetih Medya iddiaların arkasına düşerek konuyu araştırdı.

Görüşme yaptığımız yetkili iddiada doğruluk payının bulunmadığı, benzeri iddiaların daha önce de değişik şekillerde gündeme geldiği ancak iftira boyutunda olduğunu söyledi. Yetkili geçtiğimiz günlerde “Heyet’in kendini Türkiye’nin baskısı ile Feylek-u Şam’a katılacağı” gibi sözler edildiğini ancak bunun da herhangi bir doğruluk değeri bulunmadığını söyledi.
Heyet-in bölge istikrarı adına bazı değişim süreçlerini gözettiğini fakat bunun için de kendi mevcut yapısına ve ilk günkü değerlerinden (menhec) ödün verici bir kararının kesinlikle olmadığını ve olamayacağının altı çizdi.
Yetkili açıklamasında , bu iftira ve söylentilerin kendilerini hedef alanlarca üretildiğini, Heyet’in hakimiyeti altında bulunan bölgelerde halkı “istikrarsızlık” söylemleri ile kışkırtanların olduğunu, çatışma ve kaos ortamı için ve  diğer unsurların bölgede kol gezdiğini söyledi.
feshi ve iltihak gibi – önemli durumlarda kimsenin Heyet adına “şuraya iltihak etti- edecek” diyerek açıklama yapma hakkı olmadığını, resmi ajanslar olmaksızın (İBA)  Heyet hakkındaki bu nevi açıklamaların tutarsız olduğunu belirten yetkili
çıkarılan yaygaraların Allah için yayılmasının dahi caiz olmadığını özellikle vurguladı. Türk halkından samimi dualarında Suriye’deki kardeşlerini unutmamalarını isteyen yetkili ayını kutlayarak dua istedikleri bildirdi.

 

Mülakatın bir kısmının tercümesini ilginize sunuyoruz.

(… ) Ancak fitnenin bertaraf edilmesi adına gördüğümüz ve bildiğimiz birkaç şeyi kardeşlerimizle isteriz. Böylece Müslümanlar hakkında ahiret hesabından korkmaksızın ileri geri konuşanların dilleri burkulsun… (Dilsiz olsun) Allah bilerek yaygara koparanların ağzını yırtsın, ellerini kırsın…

Vallahi burada işler oldukça vahim. Kimileri ellerinde (kendi din) kardeşlerimizi öldürüyor kanlarını akıtıyorlar. Daha önceki gün bir kardeşimizin evi basılarak ailesinin gözleri önünde infaz edildi. Daha bugün bir başka olay zorbalık ve ahlaksızlık ettiği gerekçesi ise fasaillerden birine bağlı bir suçlunun tutuklanmasından dolayı karakolumuz kurşunlandı, daha bugün sırf bir fasailden biri basit bir şeyden dolayı tutuklanmasını haz edemeyenlerin saldırısı oldu. Gizli suikastler halen devam ediyor. Hariciler bir yandan. Yalnız bırakanlar diğer yandan. Bir tarafta ise halkı kışkırtmak isteyen Esed yanlıları. İdlib’de istikrarı sağlayamadınız diye koparılan yaygaralar… Diğer yandan da işte bu süreçte koparılan bunun gibi yalan ve yaygaralar… Yazıktır günahtır… Ve vallahi bu hakka girmektir.

Allah Rasulu’nun (s.a.v) dediği şu sözü aklımıza getiriyor: “Kureyş’e n’oluyor kafayı savaşla bozmuş. Bırakmıyor ki beni düşmanlarımla savaşayım.”

Bir yanda Rusya havadan Esed ve avanesi karadan vururken, onlarla savaşılması  vacipken kardeşlerinin kanlarını ellerine buladıkları yetmemiş gibi dillerine de bulaştırıyorlar. Her tür yalanı mubah görüyorlar. Ve bunların şeytanı öyle azgın ki Ramazan’da ip tutmayacak cinsten…

Heyet’in herhangi bir orduya katılması karışması kesinlikle mevzu bahis edilen bir şey değildir. Karalamaktan başka dayanağı bulunmayanların yaygaraları( Sham Network) oralara kadar ulaştıysa Allah bizi korusun… Bu haberin en ufak doğruluk payı yoktur. (… ) 

Kaynak: Fetih Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın