HTŞ tarafından yakalanan DAEŞ ‘liden ‘Türkiye’ itirafı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Temmuz 2018 | 27 Şevval 1439 Çarşamba 16:40

’de Tahriru’ş Şam Heyeti tarafından yakalanan DAEŞ ‘linin itirafları yayınlandı.

Suriye’ki muhalif oluşum Tahriru’ş Şam Heyeti’ne (HTŞ) bağlı “İba Ağı” tarafından dün edilen bir videoda, DAEŞ ‘in İdlib’deki birimine mensup olduğu belirtilen bir kişinin ifadeleri yer alıyor.

Örgütün İdlib’deki yapılanmasına nasıl katıldığını anlatan DAEŞ ‘li, gerçekleştirdiği bir suikasti de itiraf ediyor.

Fetih Medya

İsminin Ahmed Hamza el Ali olduğunu söyleyen örgüt üyesi, DAEŞ ‘in İdlib’deki yapılanmasına katılmasını ’de tanıştığı bir kişinin sağladığını ifade ediyor.

El Ali, Türkiye’de tanıştığı “Ebu Muhammed” isimli şahsın DAEŞ ‘in İdlib bölgesindeki merkezlerinin yöneticisi konumunda olduğunu ve kendisini İdlib’e gönderdiğini anlatıyor.

Daha sonra İdlib’de tanıştığı farklı şahısların, kendisine suikast düzenlecek bir muhalifin ismini ve adresini verdiğini ifade eden El Ali, bu muhalifin isminin “Ebu Salah el Özbeki” olduğunu söylüyor.

El Ali, kendisine verilen silahla evi bastığını ancak El Özbekinin evde olmadığını eşinden öğrendiğini sonrasında ise El Özbeki’nin eşi ve küçük çocuğunu vurarak öldürdüğünü itiraf ediyor. El Ali, cinayeti işledikten sonra kaçarken yakalandığını da sözlerine ekliyor.

DAEŞ ‘in İdlib yapılanması

DAEŞ ‘in İdlib’deki yapılanmalarına yöneli baskınlar düzenleyen HTŞ grubu, örgüte mensup olduğu ifade edilen birçok kişiyi tutukladı.

Tutuklanan kişilerden bazıları idam edilirken, bazılarının ise baskınlarda yaşanan çatışmalarda öldürüldüğü belirtildi.

DAEŞ ise son dönemde Suriye’de muhaliflerin kontrolündeki bölgelerde saldırılarını artırmış durumda. Örgüt aynı zamanda düzenlenen saldırıları “resmi” propaganda kanalı üzerinden yaptığı açıklamalarla üstlenmeye başladı.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın