HTŞ: “Suikastçiler tek tek avlanıyor” [+18]

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Mayıs 2018 | 14 Ramazan 1439 Salı 09:25

’i İdlib’in güneyinde düzenlediği operasyonlarda son 4 günde bir çok kişiyi tutukladı ve bir çok yerde de çatışmaya girildi.

HTŞ emniyet kuvvetleri elde edilen istihbaratlar doğrultusunda aralarında Halid bin Velid Tugayı, DAEŞ, eski üyelerinin bulunduğu 19 kişiyi göz atına aldı. İdlib’in kuzey bölgesinde bulunan Kefer Tahrim yolunda suikastçilerle  çatışmaya giren HTŞ emniyet birlikleri araçları içinde iki suikastçiyi etkisiz hale getirdi bir diğerini sağ ele geçirdi. Bu suikastçilerin önceki gün İdlib’de Ensar-u mensubu Ebudib’e düzenlenen başarısız suikastin sanıkları olduğu tahmin ediliyor. Arabası hafif silah taşıyan motorlu kişilerce Serakib kırsalında taranan Ebu Dib Ternebe, olaydan yara almadan kurtulmuştu.
Fetih Medya
Öte yandan sokağa çıkma yasağı ilan edilen bölgelerde bazı DAEŞ mensupları ile çatışmaya girildiği hafta başından bu yana bir çok DAEŞ mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi. Hafta sonu gerçekleşen olaylarda ise bir DAEŞ mensubu sonrası kendini havaya uçurarak iki HTŞ emniyet görevlisini yaralamıştı. Kendini patlatan teslim olmayı reddeden DAEŞ’linin kimlik tesbiti tamamlanarak ele geçirilen dokümanlar ve görüşme kayıtlarından önemli bilgilere ulaşıldı.Fetih Medya

Hafta sonu bir başka fail mechul mensubu Salkin kasabasında ölü olarak ele geçirildi.

İdlib’in kuzeyinde bulunan Salkin kasabasında takibe alınan DAEŞ üyesi HTŞ güçlerinden kaçmaya çalışırken vurularak etkisiz hale getirildi. Azeri asıllı olup künyesinin Ebu Cemal olduğu öğrenilen şahıs Kefer Kila yakınlarında araç hırsızlığı ve sarraf soygunu başta olmak üzere bir çok olaya karıştığı, İdlib’de düzenlenen mayınlı saldırı ve suikast olayının da planlayıcısı ve faili olduğu öğrenildi.

Fetih ’ya konuşan Emniyet yetkilisi bölgede çalışmalarının devam ettiğini, önemli bilgilerin ve değerlendirmelerin ile işbirliği içerisinde bulunan Harici hücrelerine işaret ettiğini, kısa zaman içerisinde bölgede istikrarsızlık ve kaos ortamı oluşturmaya çalışan şer güçlerinin biiznillah defedileceğini açıkladı. Ayrıca suikastçilerin bir çoğunun kimlik bilgilerinin ellerinde bulunduğunu, şehrin giriş ve çıkışlarındaki HTŞ’ye ait kontrol noktalarında güvenlik önlemlerinin artırıldığını, bu noktada diğer hiziplerle de anlaşma ve iş birliği içerisinde olunarak bilgi paylaşımında bulunulduğu vurguladı.

Yetkili son olarak mazlumları hedef alan bombalama ve suikastlerle halkı canından bezdirmeye çalışan bu menfur grubun teker teker avlanarak ele geçirileceğini, namlularını ’e değil Müslüman halka çevirmiş olan – savaş ahlakı dahi gözetmeyen bu kimselere- yaptıklarının karşılığını sert bir şekilde vereceklerini kaydetti.

Fetih Medya

Kaynak: Fetih Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın