Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

HTŞ PKK işbirliğini iddiasını yalanladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Şubat 2019 | 4 Cemaziyelahir 1440 Cumartesi 00:52

Türk medyasında yer alan HTŞ işbirliğini iddiası birinci ağızlardan yalanlandı. Muhalif İBA aracılığı ile yaptığı açıklamada  “PYD/PKK MİLİSLERİNE SİLAH KAÇIRILMASI İDDİALARINI YALANLIYOR” denildi.

Ayrıca iddiaların  aksine PKK’ya vurduğu darbelere örnek olarak Hey’et Tahriru’ş-Şam’ın Afrin yolu üzerinden PYD/PKK milislerine kaçırılmak üzere yakalanan yönlendirmeli roketlerin görüntülerini yayınlandı.

Tahriru’ş-Şam ilişkileri sorumlusu İmadeddin Mücahid iddialarla ilgili şunları söyledi: “Doğru inceleme ve aktarmanın bulunmadığı, izleyen herkesin göreceği şekilde doğaçlama bir adım ve ilkel bir medya malzemesi ile, devleti medya organlarında hala gizlenmekte olan bazı saklı eller ve devrimine ve özgür bölgelerin istikrarına karşı ajandaları olanlar tarafından desteklenerek acele ile hazırlanmış bir videoda, Afrin bölgesinde bir adet anti tankın bulunduğu bir kamyonun görüntüsü yayınlandı. Senaryocunun aktarmasına göre , bulunduğu iddia edilen yerden yüzlerce kilometre uzaktaki /PKK bölgelerine gidecekmiş! Abartılarak sunulan haberde, her gün uluslararası tarafından en iyi silah ve mühimmatlarla yüklü tırlarla desteklenen YPG/PKK’nın Hey’et Tahriru’ş-Şam tarafından desteklendiği tahlilinde bulunulmuş!”

Yine şunları ekledi: “Başından beri Suriye devrimine ihanetlerinden ötürü uzak yakın herkes Hey’et’in bu partiye olan karşıtlığını bilir. Buradan bu asılsız haberlerin arkasında duranlara kısa bir iletmek istiyoruz: Olayları takip edenleri ve genel kitleyi bu tür yalan haberler karşısında sessiz bir şekilde terk etmeyeceğiz. Tarafınızdan uydurulan ve görüntülenen her yalan habere karşılık olarak hakikatleri aktarmayı sürdüreceğiz. Doğruluk hayra ve iyiliğe ulaştırır. Yalan ise sapkınlık ve fücura götürür.”

Hatırlanacağı üzere Tahriru’ş-Şam, ayrılıkçı PKK’ya karşıt olduğunu birçok kez dile getirmişti. Tahriru’ş-Şam genel komutanı Ebu Muhammed El- Emcad Prodüksiyonun sunduğu “Diyalog” adlı programda bununla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.