HTŞ karşıtı ittifak Halep’in batısında ilerliyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Nisan 2018 | 1 Şaban 1439 Salı 11:08

Halep’in kırsalındaki bölgelerde arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı aktarılıyor.

Tahriru’ş Şam Heyeti’ne (HTŞ) karşı kurulduğu bilinen Tahrir (TSC) Halep’in batı kırsalında düzenlediği saldırılarla HTŞ’nin kontrolü altındaki bölgelerde büyük ilerleme sağladı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, TSC’ye bağlı güçler Halep batı kırsalındaki Meklabis, Acil ve Sadiye beldeleri çevresinde HTŞ’ye karşı saldırıya geçti.

Dün yaşanan çatışmalar sonucunda Acil ve Sadiye bölgelerinin HTŞ’den ele geçirildiğini aktaran bölge kaynakları, bölgede iki arasındaki gerilimin halen sürdüğünü ifade ediyor.

Çatışmalarda kullanılıyor

Halep’in batı kırsalındaki bölgede muhalifler arasında yaşanan çatışmalarda ağır silahların kullanıldığını ifade eden kaynaklar, her iki tarafın karşılıklı olarak birbirlerini topçu atışları ve füzelerle aldığını aktarıyor.

İlgilinizi Çekebilir:  ABD Savunma Bakanı Mattis'ten Münbiç açıklaması

Şu ana kadar bölgeden sivil kaybına dair bir haber aktarılmazken, muhalif gruplara bağlı savaşçılardan ölen ve yaralananların olduğu açıklandı.

anlaşmaları işe yaramadı

Geçtiğimiz dönemde iki grup arasında birçok defa ateşkes anlaşması sağlanmış, ancak tam olarak düşürülememişti.

Ahraru’ş Şam ve Nureddin Zengi Hareketi tarafından kurulan ve Sukuru’ş Şam grubunun da destek verdiği Tahrir Suriye Cephesi, Suriye’de Tahriru’ş Şam karşıtı ittifak olarak biliniyor.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın