HTŞ karşıtı ittifak Halep’in batısında ilerliyor

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Nisan 2018 | 1 Şaban 1439 Salı 11:08

’in kırsalındaki bölgelerde arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı aktarılıyor.

Tahriru’ş Şam Heyeti’ne (HTŞ) karşı kurulduğu bilinen Tahrir (TSC) Halep’in batı kırsalında düzenlediği saldırılarla HTŞ’nin kontrolü altındaki bölgelerde büyük ilerleme sağladı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, TSC’ye bağlı güçler Halep batı kırsalındaki Meklabis, Acil ve Sadiye beldeleri çevresinde HTŞ’ye karşı saldırıya geçti.

Dün yaşanan çatışmalar sonucunda Acil ve Sadiye bölgelerinin HTŞ’den ele geçirildiğini aktaran bölge kaynakları, bölgede iki grup arasındaki gerilimin halen sürdüğünü ifade ediyor.

Çatışmalarda ağır kullanılıyor

Halep’in batı kırsalındaki bölgede muhalifler arasında yaşanan çatışmalarda ağır silahların kullanıldığını ifade eden , her iki tarafın karşılıklı olarak birbirlerini topçu atışları ve füzelerle hedef aldığını aktarıyor.

Şu ana kadar bölgeden kaybına dair bir haber aktarılmazken, muhalif gruplara bağlı savaşçılardan ölen ve yaralananların olduğu açıklandı.

Ateşkes anlaşmaları işe yaramadı

Geçtiğimiz dönemde iki grup arasında birçok defa ateşkes anlaşması sağlanmış, ancak gerilim tam olarak düşürülememişti.

Ahraru’ş Şam ve Nureddin Zengi Hareketi tarafından kurulan ve Sukuru’ş Şam grubunun da destek verdiği Tahrir Suriye Cephesi, Suriye’de Tahriru’ş Şam karşıtı ittifak olarak biliniyor.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın