HTŞ, İdlib el-Mecd Hastanesi saldırısının faillerini yakalıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Kasım 2018 | 20 Rebiülevvel 1440 Çarşamba 14:14

Yürütülen tahkikat çalışmaları sonucunda emniyet birimi mücrim rejime bağlı ve aynı zamanda geçen sene temmuz ayında İdlib şehri “El-Mecd Hastanesi” önünde yüklü aracın patlatılmasından sorumlu bir çeteyi ortaya çıkardı.

Detaylarla ilgili olarak Hey’et emniyet yetkililerinden Hasan Eş-Şami şunları söyledi: “Emniyet birimi olarak Haleb şehri “Kadı ” mahallesinden Muhammed Şahade’yi tutukladık. muhaberatı bu kişiyi, 50 bin lirası karşılığında İdlib şehrinde bomba yüklü aracın görüntülerini kaydetmesi için görevlendirmişti.”

Eş-Şami devamla: “İlk soruşturmalardan sonra Şahade itiraf etti ve Saba marka taksinin patlama anını çekmesi için muhaberat tarafından gönderildiğini tekit etti. Patlamada bizzat kendisinin de yaralandığını ve anlaşılan paradan yalnızca 15 bin Suriye lirasını teslim adlığını söyledi.”

Eş-Şami, Şahade’nin hakkındaki tüm delillerle birlikte kısas olarak, hakkı gerçekleştirmek ve müslümanların kanlarının korunması adına adil cezasını görmesi için şer’i mahkemeye sevk edildiğini belirtti.

Dün Hey’et Tahriru’ş-Şam emniyet birimi, direnişçilerin merkezlerini tespit etme ve koordinatlarını rejime gönderme üzere düşman adına casusluk eylemlerinde bulunan ve yaptığı çekimlerle Nemir muhaberatının özgür bölgelerde bulunmasıyla övündükleri kayıtlar yapan bir kişi yakalanmıştı.

Fetih Medya

kaynak: İBA

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın