İdlib’de katliam emrini verenler Türk çıktı

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Temmuz 2018 | 27 Şevval 1439 Çarşamba 04:56

dün düzenlemiş olduğu operasyonda Özbek komutan Ebu Salah’ın evine baskın düzenleyerek hanımı ve 4 çocuğunu hunharca katleden katili yakaladı. İdlib’de işlenmiş komutan Ebu Salah’ın evine giren saldırgan susturucu ile katliam gerçekleştirmişti.

HTŞ emniyet yetkililerinden Enes eş-Şeyh, önceki emniyet güçlerinin Özbek komutan Ebu Salah’ın eşini ve dört yaşındaki çocuğunu öldüren katilin yakalandığını açıkladı.

Eş-Şeyh yaptığı açıklamada: “Cinayetin işlenmesinden sonra emniyet birimleri şehrin dört bir yanında aramalar gerçekleştirerek giriş çıkışları kontrol altına aldılar. Katil, HTŞ emniyet güçlerinin kurduğu kontrol noktalarından geçmek isterken yakayı ele verdi. Tutuklanan şahıs bürosuna sevk edildi.”

Azmettiriciler DAEŞ’li Türk çıktı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre üzerinde susturucu tabancası ile yakalanan şahsın, soruşturmanın ilk dakikalarında suçunu itiraf ettiği öğrenildi. Yapılan sorgulamada şahsın DAEŞ bağlantılı olduğu da kesinleşti. Şahıs ’den giriş yaptığını, ’de Ebu Muhammed adında biri ile tanıştığını, kendisine için eğitim verenlerden iki kişinin (Mustafa ve ) Türk olduğunu DAEŞ’e bağlı olarak görev yaptıkları bilgisini verdi.

Şahsın Ebu Salah’ın evine girerek evdeki herkesi öldürüp çıkma talimatı doğrultusunda rast gele ateş açıp önüne çıkan herkesi öldürdüğünü söyledi. Şahsın sorgusu devam ediyor…

 

Kaynak: Fetih

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın