Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Hollanda milletvekili Tunahan Kuzu, işgal altındaki Doğu Kudüs’te gözaltına alındı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Mayıs 2019 | 12 Ramazan 1440 Cuma 19:00

Hollanda’da üyelerinin çoğunluğunu Türk ve göçmenlerin oluşturduğu Denk Partisinden Tunahan Kuzu’nun elinde ile Mescid-i Aksa’ya giderken bir grup İsrail polisi ve askerleri tarafından gözaltına alındığı belirtildi.

Hollanda‘da üyelerinin çoğunluğunu Türk ve göçmenlerin oluşturduğu Denk Partisinden milletvekili Tunahan Kuzu, İsrail güçlerince altındaki Doğu ‘te gözaltına alındı.

Denk Partisinden yapılan yazılı açıklamada, “Kuzu’nun elinde Filistin bayrağı ile Mescid-i Aksa’ya giderken bir grup İsrail polisi ve askerleri tarafından gözaltına alındığı” belirtildi.

Açıklamada, İsrail güçlerinin Kuzu’nun elindeki Filistin bayrağına el koyduğu ifade edildi.

Denk Partisinin sosyal hesabından paylaştığı görüntülerde ise Kuzu’nun Filistin bayrağı taşırken İsrail polisi ve askerleri tarafından etrafının çevrildiği, elindeki Filistin bayrağına el konularak gözaltına alındığı görülüyor.

Kuzu’nun ekibi ile birlikte Filistin ve İsrail’de iş seyahatinde bulunduğu ifade edilen açıklamada, milletvekilinin Kudüs’te ’yi anma gününe katıldığı ve bazı örgütlerinin temsilcileriyle bölgede yaşananlarla ilgili görüşmeler yaptığı kaydedildi.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.