Hizbullah: ABD Suriye’de hedeflerine ulaşamadı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Nisan 2018 | 1 Şaban 1439 Salı 07:38

Hizbullah Genel Sekreteri , ve müttefikleri İngiltere ve 'nın, çatışmalarla dolu 'ye yönelik son saldırılarında hiçbir hedefe ulaşamadıklarını söyledi.

Hasan Nasrallah, 'ta dün katıldığı televizyon programında, Suriye'ye yapılan saldırıların Suriye ulusunun ve güçlerinin iradesini kırmak anlamına geldiğini, fakat bunun yerine onların direncini ve kararlılıklarını artırdığını belirtti. Nasrallah, “ABD ve müttefikleri Suriye’de hedeflerine ulaşamadı. Bu saldırı silahlı grupların moralini yükseltmeyi amaçlıyorsa, aslında onları hayal kırıklığına uğrattı" dedi.

Nasrallah, "Amerikan askerleri, Suriye'deki herhangi bir kara harekatının kolay bir görev olmayacağının farkındadır ve bu yüzden bundan kaçınıyorlar" dedi.
Nasrallah, ABD, İngiltere ve Fransa'nın, Suriye'ye karşı füze saldırıları başlatmakta acele ettiklerini, çünkü Şam'ın 10 kilometre kuzeydoğusundaki Duma kentine kimyasal saldırı gerçekleştirildiği iddialarının asılsız olduğunu bildiklerini ifade etti. Nasrallah, "Uluslararası kimyasal uzmanlarının iddia edilen siteye ulaşmasından önce senaryoyu bitirmek istediler" diye konuştu.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın