Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Hindistan’da Müslümanlar için toplama kampı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Eylül 2019 | 13 Muharrem 1441 Perşembe 08:32

Hindistan, ülkenin kuzeydoğusundaki Assam eyaletinde, vatandaşlıktan çıkarmayı planladığı 1,9 milyon ’ın gözetim altında tutulacağı en az 10 toplama kampı inşa ediyor. 3 bin kişi kapasiteli kamplar yüksek duvarlarla çevrili olacak.

Hindistan, ülkenin kuzeydoğusundaki Assam eyaletinde, nihai vatandaşlık listesinin dışında bırakarak vatandaşlıktan çıkarmayı planladığı 1,9 milyon kişinin gözetim altında tutulacağı toplama kampları inşa ediyor. İngiltere merkezli Independent gazetesinin haberine göre, Delhi , Assam eyaletinde Vatandaş Sicili (NRC) tarafından oluşturulan nihai vatandaşlık listesinin dışında kalan çoğu Müslüman 1,9 milyon kişi için gözetim kampları kuruyor.

EN AZ 10 KAMP İNŞA EDİLECEK
Fetih Medya
Haberde, en az 10 toplama kampının inşa edileceği, kampların her birinin üç bin kişi kapasiteli ve yedi futbol sahası büyüklüğünde olacağı belirtildi. Yüksek duvarlarla çevrilmesi planlanan kamplarda ve hastanenin de bulunacağı, güçlerinin devriye gezeceği bildirildi. Başbakanı İmran , geçen hafta yaptığı bir açıklamada, Hindistan’da Modi hükümetinin Assam eyaletindeki 2 milyon Müslümanı Hint vatandaşlığından çıkarmasını “etnik ” olarak değerlendirmişti.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.