‘Hiç çekinmeden her türlü karşılığını veririz’

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 3 Mart 2017 | 4 Cemaziyelahir 1438 Cuma 20:00

Çavuşoğlu: Hiç çekinmeden her türlü karşılığını veririz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Bozdağ’ın ’daki Türklerle toplantısının iptal edilmesine ilişkin, “Bu Alman derin devletinin sistematik uygulaması haline geldi” dedi. Çavuşoğlu, “Bizimle çalışmak istiyorsanız bize nasıl davranacağınızı öğrenmek zorundasınız. Bu yöntemle bu işler olmaz, böyle devam etmez. Hiç çekinmeden her türlü karşılığını veririz. O zaman gerisini siz düşünürsünüz” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

’da gazetecilere yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Almanya’daki Türklerle toplantısının iptal edilmesine tepki gösterdi. Daha önce de bu tür engelleme çabaları olduğunu hatırlatan Çavuşoğlu, “Bu Alman derin devletinin sistematik uygulaması haline geldi” dedi.

Bakanı Çavuşoğlu, Almanya’ya yönelik, “Bizi eşit bir ortak gibi görmek durumundasınız. sizin emrinizde bir ülke değil. Siz ’nin patronu değilsiniz. Siz birinci sınıf, ikinci sınıf değil. Biz size böyle davranmıyoruz. Siz de ’ye eşit bir ortak gibi davranmak zorundasınız” ifadelerini kullandı.

“Bizimle çalışmak istiyorsanız bize nasıl davranacağınızı öğrenmek zorundasınız. Bu yöntemle bu işler olmaz, böyle devam etmez. Biz de karşılığını veririz. Hiç çekinmeden her türlü karşılığını veririz. O zaman gerisini siz düşünürsünüz.”

“Almanya’da Türk toplumuna yaptığınız sistematik baskılar Türk toplumunu yıldırmaz” diyen Dışişleri Bakanı, “Bunu başaramazsınız. Gelin ortak hareket edelim. Türk toplumuna yönelik de birlikte çalışalım” diye devam etti.

Almanya’da Adalet Bakanı Bozdağ’ın katılacağı duyurulan toplantıya verilen izin, salon yetersizliği gerekçe gösterilerek geri çekilmişti. Ayrıca Köln’de 5 Mart Pazar günü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılacağı bildirilen toplantı için salon verilmemişti. Almanya’nın Ankara Büyükelçisi konuyla ilgili Dışişleri Bakanlığı’na çağrılırken, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve (AB) Bakanı Ömer Çelik’ten de Almanya’ya tepki gelmişti.

Kaynak: , AA

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın