Heniyye, Yeni bir aşamanın başladığını açıkladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Nisan 2018 | 24 Recep 1439 Salı 15:35
Yürüyüşü’nün devam edeceğini bildiren , bir aşamanın başladığını açıkladı.

İslami Hareketi (Hamas) Birimi Başkanı İsmail Heniyye, “Kudüs’ümüze ve köylerimize döneceğiz. halkının dışarıda yaşayan fertleri bu temiz topraklara dönecek” dedi.

 

Heniyye; zillete, koordinasyonuna, siyasi rezalete ve AİDS’ine son verecek yeni bir dönemin başladığını duyurdu.

 

Gazze kentinin doğusundaki Dönüş Anıtı’nın bugün (9 Nisan Pazartesi) yapılan açılış töreninde konuşan Heniyye, Filistin liderliğinin bu bilinçte olması gerektiğini belirterek, halkın iradesini yansıtmayan liderliğin liderlik yapmaya layık olmadığını söyledi.

 

Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün henüz başında olduğunu ve devam edeceğini bildiren Heniyye, Gazze’nin Büyük Dönüş Yürüyüşü’yle tüm bir siyasi dönemi parçalayıp attığını ifade etti.

 

Filistin halkının istiklal savaşı verdiğini ve ırkçı ayrımcılığa karşı ettiğini bildiren Heniyye, ablukaya ve işgalcilere karşı çıkan Gazze halkının şehitlerin kanlarına sadık kalacağını belirtti.

 

Heniyye, Gazze Şeridi’nin direnişe darbe gerçekleştirmek amacıyla kuşatıldığına dikkat çekerek, Gazze’nin ve Hamas’ın İsrail’i asla tanımayacağını vurguladı.

 

, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün stratejik hedefler gerçekleştirdiğini ve Filistin davasını gündemin ilk sıralarına taşıdığını söyledi.

 

Gazze Şeridi’nden vazgeçmek isteyenlere de gönderen Heniyye, “Gazze Batı Yaka’dan, Kudüs’ten ve Filistin’in hiçbir yerinden vazgeçmeyecek” dedi.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın