Hedef DAEŞ ve Muhalifler: Rejim koalisyonu Şam’da saldırı başlattı

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Nisan 2018 | 4 Şaban 1439 Cuma 13:20

Rusya ve İran destekli Şam’ın güneyinde bir başlattı.

Rusya ve İran destekli rejim güçleri başkent Şam’ın güneyinde yeni bir saldırı başlattı.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Rusya ve İran tarafından desteklenen silahlı başkent Şam’ın güneyindeki Yermuk Kampı bölgesine birkaç koldan kara saldırısı başlattı.

Kara saldırısının ağır olarak sürdüğünü belirten , rejim koalisyonunun bölgeyi daha çok havadan hedef aldığını belirtiyor. yerleşim birimlerinin bombalandığını ifade eden bölge kaynakları hava saldırılarına uçaklarının da katıldığını kaydediyor.

rejimine bağlı kaynaklar ise karadan başlatılan saldırıda Yermuk Kampı, Kadem ve Haceru’l Esved bölgelerinde ilerlenme sağlandığını iddia ediyor.

Saldırılar DAEŞ bölgesinde yoğunlaşıyor

Edinilen bilgilere göre rejim koalisyonu tarafından başlatılan saldırılar, DAEŞ’in varlık gösterdiği Kadem ve Yermuk Kampı bölgelerinden yoğunlaşıyor.

5 seneden uzun bir süredir rejimin kuşatması altında bulunan bölgede DAEŞ, Tahriru’ş Şam Heyeti ve diğer muhalif gruplar varlık gösteriyor.

Kuşatma altındaki bölgede varlık gösteren DAEŞ güçleri aynı bölgedeki muhaliflere yönelik saldırılar düzenleyerek 2016 yılının Nisan ayında büyük bir bölgeyi muhaliflerden ele geçirmişti.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın