HDP Almanya’da rezil oldu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Mayıs 2018 | 11 Ramazan 1439 Cumartesi 23:26

Alman makamlarının göz yummasıyla HDP Köln’de düzenlediği mitingte büyük bir şok yaşadı. On binlerce kişinin katılacağı açıklanan mitinge yaklaşık bin kişi katıldı.

Türk siyasetçilerine seçim kampanyası yasağı getiren Alman makamları, HDP’nin Köln’de miting yapmasına göz yumdu. On binlerce kişinin katılacağı ifade edilen mitinge bin kişi bile katılmadı.
Mi̇ti̇nge bi̇n ki̇şi̇ bi̇le katilmadi
Neumarkt meydanında düzenlenen ve organizatörler tarafından on binlerce kişinin katılacağı öne sürülen mitingde, Köln polis sözcüsünden edinilen bilgiye göre, yaklaşık bin kişi yer aldı.
Türki̇ye aleyhi̇ne attılar

Mitingin başlamasıyla açılan terör örgütü paçavraları, Alman polisinin uyarısı ile indirildi. Meydandakiler, sık sık Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip aleyhine sloganlar attı.

Köln’de, Temmuz 2016’da düzenlenen “Darbeye Karşı Mitingi” öncesi alınan ani mahkeme kararıyla, Cumhurbaşkanı ’ın telekonferans yöntemiyle halka hitap etmesini yasaklayan Almanlar, bugünkü mitingde, HDP’nin cumhurbaşkanı adayı ve tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın sesli mesajının dinletilmesine izin verdi.

Mitingde konuşan Hayko Bağdat, bu meydana gelen hiç kimsenin bir başkasını öldürmeyi istemediğini öne sürerek, bu topluluğa “terörist” diyenlerin, kendilerinin “terörist” olduğunu iddia etti.

İlgilinizi Çekebilir:  Meksika'da tropik fırtına alarmı

Bağdat, konuşmasının ardından cep telefonunu ses sistemine bağlayarak, Demirtaş’ın “cezaevinden gönderdiğini” söylediği ses kaydını meydandakilere dinletti.

– AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, HDP mitingiyle ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’deki seçimler için Almanya’nın aldığı seçim kampanyası yasağı kararının, “antidemokratik bir uygulama” olduğunu ancak, madem böyle bir kural varsa bu kuralın, tüm partiler için aynı derecede geçerli olması gerektiğini belirtti.

Yeneroğlu, “Almanya’da hali hazırda 7-8 HDP’li milletvekili, her yerde her gün halka açık programlar yapıyor ve bu programlar da terör örgütü PKK’lılar tarafından organize ediliyor. Bu programların engellenmesi ve PKK’lıların deşifre edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Köln’de düzenlenen miting gibi diğer eyaletlerde de çeşitli programlar düzenleniyor ve bunların tamamının engellenmesi gerekiyor. Vatandaşların da bu oynanan oyunu görüp sandığa etmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın