Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Hazreti Muhammed’e hakaret protestosunda 4 ölü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 22 Ekim 2019 | 23 Safer 1441 Salı 04:32

Bangladeş’te Hazreti Muhammed’e hakaret içeren paylaşımın protestosunda polisin ateşiyle 4 kişi öldü

Bangladeş‘te bir kişinin hesabında yaptığı Hazreti Muhammed‘e hakaret içeren paylaşımı etmek için düzenlenen gösteride polisin açması sonucu 4 kişi hayatını kaybetti, yüzlerce kişi yaralandı.

Ülke basınında yer alan habere göre, Borhanuddin şehrinde bulunan Bhola Sadar Hastanesi’nden yetkililer, protesto sırasında 4 göstericinin hayatını kaybettiğini doğrularken, 30 kişinin yaraları sebebiyle acil serviste tedavi altında olduğu belirtildi.

Binlerce kişinin 25 yaşındaki Hint kullanıcının Hazreti Muhammed’e hakaret içeren paylaşımı nedeniyle sokaklara döküldüğü ve bölgedeki merkezine giderek şüphelinin cezalandırılmasını talep ettikleri bildirildi.

Göstericilerin polis merkezinin önünde toplandığı sırada çıkan kargaşada, polisin kalabalığa ateş açması sonucunda 4 kişinin yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Fetih Medya

Polis yetkilileri, ilk başta sakin olan göstericilerin daha sonra kendilerine taş ve tuğlayla saldırdıklarını belirterek, ateş açmaktan başka çarelerinin olmadığını ifade etti.

Kendisinin böyle bir paylaşım yapmadığını ileri süren şüpheli, hesabının ele geçirildiğini, bilgisayar korsanının kendisine şantaj yaptığını ve istediğini söyledi.

Polis, hesabı ele geçirdiği iddia edilen üç kişiyi gözaltına aldı.

Emniyet mensubu Shafiqur Rahman, yaptığı açıklamada bölgeye dışarıdan gelen kişilerin olayın bu noktaya gitmesine yol açtığını ifade etti.

Konunun soruşturulması için 3 kişilik bir komite kurulduğu belirtilirken, olayın daha fazla büyümesini engellemek için bölgeye mensuplarının sevk edildiği kaydedildi.

Fetih Medya

Kaynak: AA

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.