“Hatay’daki Çeçenler deport edilmişlerdir”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Haziran 2017 | 23 Ramazan 1438 Pazar 03:24

Kafkasspress’den ’daki Çeçenlerin deport edilmesi ile ilgili geldi:

Dün yayınlanan kısmi yanlış haberden dolayı bazı ihtilaflı konular ortaya  çıktı. Öncelikle yayınlanan haber tamamen editör hatasından kaynaklanmaktadır. Site yöneticisine teyit ettirilmeden yayınlanmıştır. Hatay’daki Çeçen muhacirlerden 3 bayan ve 1 erkek 3. bir ülkeye deport ile gönderilmişlerdir. Burada tutuklu kalacakları yere,istedikleri ülkelere gönderilmesi talebine ilişkin farklı farklı ülkelere deport ile gönderilmişlerdir. Deport edilmelerinin asıl nedeni polisin tutukladığı an yabancı terör savaşçıcısı mührü vurulmasından dolayı deport işlemleri gerçekleşmiştir.

Deport işlem kararı dün alınmış olup 17 Haziran gecesi işlemler gerçekleştirilmiştir. Bir Çeçen erkeğin ise hangi ülkeye gönderildiğini belgelerde göremedik. ’ya iade edilmediğine inanıyoruz. Hangi ülkelere gönderildiklerini gizlilik dolayısıyla sizlerle paylaşmıyoruz. Durumları şuanda iyi. Burada Göç İdaresinde kalıp hapis hayatı yaşamaktan en azından iyidir.

Bilgilendirme:
Tutuklandıkları günden itibaren bir arkadaşımız sürekli olarak Hatay’da görüşmeler yapmıştır ve bunun akabinde olayın takipçisi olmuştur. Bundan dolayı KAFKASDER hariç hiçbir dernek yada vakıf bu olayın üstüne gitmemiştir. Bugün aracılığı ile KAFKAS PRESS adı üzerinden bir takım kimseler karalama kampanyası başlatmaya çalışmıştır. KAFKAS PRESS’in @kafkaspress harici hiçbir hesabı yoktur.

Yazılanların hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır. Tamamen bir editör hatasıdır. Kısmi olarak haber yanlıştır. Başlıktaki iade edildi kelimesi aslında farklı ülkelere deport edildi olmalıydı. Haberin yanlış verilmesinin nedeni işlemler sırasında yaşanan sıkıntılar ve stresten kaynaklıdır.

Bunun haricinde bazı kimselerin şahsi bilgilerimizi neden yayınlamadığımız ile ilgili sorunları olduğunu görmekteyiz. Kendi prensiplerimiz doğrultusunda şahsi bilgilerimizi paylaşmıyoruz. Editör ile ilgili gerekli işlem yapılmıştır. Birkaç ay içerisinde daha profesyonel bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz.

KAFKAS PRESS Yönetimi

İlgilinizi Çekebilir:  Saha Gündemi: 23.06.2018
Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın