Haşdi Şabi Telafer Havaalanı’nın Etrafını Kuşattı

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Kasım 2016

Irak’ta Şii milislerden oluşan Haşdi Şabi birliklerinin Telafer Havaalanı sınırlarına ulaşarak havaalanına düzenlenecek baskın için alanın etrafını kuşattığı bildirildi.

Irak’ta Şii milislerden oluşan Haşdi Şabi birliklerinin, Musul’un batısındaki Telafer Havaalanı yakınlarına kadar ilerlediği ve birkaç saat içinde havaalanına girmeyi planladığı bildirildi.

Eski Ulaştırma Bakanı, Haşdi Şabi’ye bağlı Bedir Tugayları lideri Hadi el-Amiri, yaptığı yazılı açıklamada, birliklerinin Türkmen nüfusun yoğun olduğu Telafer Havaalanı sınırlarına ulaştığını belirterek, “Birlikler, havaalanına düzenlenecek baskın için alanın etrafını kuşattı.” ifadesini kullandı.

Öte yandan Irak’taki Ketaib Hizbullah’tan yapılan açıklamada, mensuplarının, Telafer Havaalanı’nın kuzey ve kuzeydoğu tarafındaki sınır bölgelerinde DAEŞ ile çatışmaya girdiği aktarıldı.

Açıklamada, Ketaib Hizbullah birliklerinin, ilerleyen saatlerde havaalanına düzenlenecek baskın için hazırlandığını vurguladı.

Haşdi Şabi komutanlarından Murtaza el-Hüseyin de  yaptığı açıklamada, birliklerin, Telafer istikametindeki El-Hamza, Telramec, Telsabun köylerini DAEŞ’ten aldığını söyledi.

İlgilinizi Çekebilir:  Katar Havayolları'ndan Amerikan şirketine sürpriz teklif

 

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Anahtar Kelime: Çin, DAEŞ, Hizbullah, IRAK, Musul, telafer

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?