Şii terör grubu Haşdi Şabi Telafer Havaalanı’nın Etrafını Kuşattı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Kasım 2016 | 16 Safer 1438 Çarşamba 23:30

’ta Şii milislerden oluşan Şii terör grubu Haşdi Şabi birliklerinin Havaalanı sınırlarına ulaşarak havaalanına düzenlenecek baskın için alanın etrafını kuşattığı bildirildi.

Irak’ta Şii milislerden oluşan Şii terör grubu Haşdi Şabi birliklerinin, ’un batısındaki Telafer Havaalanı yakınlarına kadar ilerlediği ve birkaç saat içinde havaalanına girmeyi planladığı bildirildi.

Eski Ulaştırma Bakanı, Şii terör grubu Haşdi Şabi’ye bağlı Bedir Tugayları lideri Hadi el-Amiri, yaptığı yazılı açıklamada, birliklerinin Türkmen nüfusun yoğun olduğu Telafer Havaalanı sınırlarına ulaştığını belirterek, “Birlikler, havaalanına düzenlenecek baskın için alanın etrafını kuşattı.” ifadesini kullandı.

İlgilinizi Çekebilir:  DAEŞ, Suriye’nin doğusuna saldırdı: 25 rejim militanı öldü

Öte yandan Irak’taki Ketaib ’tan yapılan açıklamada, mensuplarının, Telafer Havaalanı’nın kuzey ve kuzeydoğu tarafındaki sınır bölgelerinde  ile çatışmaya girdiği aktarıldı.

Açıklamada, Ketaib Hizbullah birliklerinin, ilerleyen saatlerde havaalanına düzenlenecek baskın için hazırlandığını vurguladı.

Şii terör grubu Haşdi Şabi komutanlarından Murtaza el-Hüseyin de  yaptığı açıklamada, birliklerin, Telafer istikametindeki El-Hamza, Telramec, Telsabun köylerini DAEŞ’ten aldığını söyledi.

 

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , , , , ,