Şii terör grubu Haşdi Şabi sözcüsü haddini aştı!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Aralık 2016 | 15 Rebiülevvel 1438 Çarşamba 21:14

Şii terör grubu Haşdi Şabi Sözcüsü, İki ülke çatışmaya girerse ’nin karşısında oluruz dedi.

İran’da bulunan ’taki Şii milis gücü Şii terör grubu Haşdi Şabi Sözcüsü Ahmed El Asadi, Başika’daki Türk askerilerinin varlığı nedeniyle iki ülkenin askeri çatışmaya girmesi durumunda Şii terör grubu Haşdi Şabi teröristlerinin Türkiye’ye karşı mutlaka bu çatışmada yer alacağını söyledi.

İran’ın başkenti ’da basın toplantısında konuşan El Asadi, Başika’daki Türk askerlerini ‘işgalci güç’ olarak tanımlayarak, Türkiye’nin Irak’ta güç bulundurmasına karşı olduklarını söyledi.

Şii terör grubu Haşdi Şabi Sözcüsü , “Irak’ın çeşitli kentlerinde son bir yıldır yaptığımız gösterilerle Türk güçlerinin Başika’da bulunmasını ettik. İşgalci Türk güçlerinin Irak’ın kuzeyinde bulunması yasadışıdır” dedi.

İlgilinizi Çekebilir:  Suudi Arabistan'a füze saldırısı gerçekleştirildi

Sorunun siyasi yöntemlerle çözümü konusunda iki ülke diplomatik kurumlarına fırsat tanıdıklarını söyleyen El Asadi, “İkili görüşmelerden bir sonuç alınmazsa ve olay askeri çatışmaya doğru giderse Şii terör grubu Haşdi Şabi olarak mutlaka bu çatışmada yer alırız” dedi.

“HAŞDİ VATANİ’DEN TÜRKİYE’YE DESTEK VERDİKLERİ İÇİN AYRILDIK”

birliklerden oluşan Haşdi Vatani’den Türkiye’den askeri eğitim aldıklarından dolayı ayrıldıklarını ileri süren El Asadi, “Türkiye’nin Başika’ya gelmesine izin vermesinden dolayı Haşdi Vatani ile bağlarımızı tamamen kopardık” diye konuştu.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , , , ,

Bir Yorum Yazın