Hareketul Kıyam’dan kartal introlu yeni video

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Kasım 2017 | 21 Safer 1439 Cuma 07:21

unsurlarına ’de kök söktüren gizemli örgüt  Hareketul Kıyam önceki videosunda ulayan introsu ile giriş yaparken yakın plan YPG’li terörist avladığı  yeni videosunda introsu ile videoya giriş yapıyor.


Videoda 3 PKK /YPG unsurunun öldürülmüş görüntülerine yer veriliyor. Video yayınlandıktan 4 saat sonra içereğinden dolayı ’dan kaldırıldı.

Peki Kartal neyi ifade ediyor?

Bölgedeki yerel unsurlar ve askeri yapılanma içerisinde yer alan Haraketul Kıyam’ın hareketlerini yakından takip ediyorlar. Hiçbir gruptan yardım ve istihbarat almadan ve hiçbir dirsek temasına girmeden bu nevi profesyonel operasyonların yapılması başından buyana istihbarat örgütü gizemi veriyordu.Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya   Fetih Medya

Daha ilk videolarında “sessizlik altındır” parolasıyla susturuculu suikastlerine yer veren grubun kimliğine dair yeni videolarında ip uçları vermeye başladığı iddia ediliyor.

İlk videoda kullanılan Bozkurt teması ile “Türk Milliyetçilerine selam çaktığı” iddia edilen grubun son videosunda kullandığı introda ise kartala yer vermesi gizli dikkat ve şüphelerini daha fazla çekti. Sadece ’nin baş düşmanı olan PKK’nın Suriye kolu YPG ile mücadele etmesi, hiçbir Muhalif grupla , mermi, lojistik yardımlaşmada ve dirsek temasında olmayışı daha önce Bozkurt temasını kullanmaları işin ehlince tanıdık bir birime işaret ettiğine yoruluyor.Fetih MedyaFetih Medya

Milli İstihbarat Teşkilatı Dış operasyonlar Başkanlığı ve  Güvenlik İstihbarat Daire Başkanlığı logolarında da kartal figürünün bulunması tevafuklar zincirine ekleniyor. Grubun hakkında yayınladıklarından başka hiçbir bilgi bulunmadığı gibi ölü yada diri ele geçirilebilmiş hiçbir üyesi de bulunmuyor.

Medya – Özel

Kim bu PKK’ya kan kusturan Hareketül Kıyam?

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın