Harabeye dönen Halep, havadan böyle görüntülendi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Ekim 2016 | 6 Muharrem 1438 Cuma 19:11

Anadolu Ajansı ekiplerinin insansız hava aracı (İHA) ile çektiği görüntüler, Özgür Ordusu’nun ’e girdiği 22 Temmuz 2012’den bu yana ağır altında olan kentin Tarık el-Bab semtindeki yıkımı gözler önüne serdi.

Görüntülerde, bazı bölgeleri tamamen harabeye dönmüş Tarık el-Bab semtinde tüm saldırılara rağmen evlerini terk etmeyen insanlar da bulunuyor

Fetih Medya

saldırılarında yıkılmış evlerin enkazında oynayan çocukların bulunduğu, sokaklarda araçların, bisikletli çocukların da yer aldığı görüntülerden semtte bombardımanlardan etkilenmeyen tek bir bina bile kalmadığı anlaşılıyor.

İHA ile çekilen görüntüde, harabeye dönmüş bir evin yıkılmayan duvarındaki “Sonsuza kadar özgürlük. 11 Mart 2015” yazısı dikkat çekiyor.

Fetih Medya

Bölge sakinlerinden Adnan Rifai, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güçlerinin Tarik semtine çeşitli silahlarla saldırdığını belirtti. Saldırılar nedeniyle bölgenin harabeye döndüğünü ifade eden Rifai, “Rejimin tüm bombardımana rağmen evleri terk etmeyenler de var bu bölgede” dedi.

Fetih Medya

Son dönemlerde ve müttefikleri Halep’e ”nüfuz edici” bombalarla saldırıyor. Saldırıya maruz kalan bölgelerde 5-7 metre derinliğinde çukurlar oluşuyor.

AA
Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın