Hamas’tan İsrail’e İbranice mesaj

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Şubat 2017 | 12 Cemaziyelevvel 1438 Perşembe 03:06

, son günlerde İsrail Hükümeti ve bakanlarından ’ye yönelik tehditlerine İbranice yayınladığı bir video ile cevap verdi.

 

Hamas tarafından salı günü yayınlanan animasyon videoda İbranice verilen mesajda, İsrail, Gazze’ye yapacağı herhangi bir saldırıya karşı uyarılarak “Ey Siyonistler, füzeler sizi olduğunuz her yerde bulacak.” ifadelerine yer verildi.

 

Mesajda, İsrail’in saldırı tehditlerine karşı, “Ey Gazze’ye gelecek olan Siyonist, öldürülmez isen alınırsın. Saati Tel Aviv’deki Savunma Bakanlığının hedef alınışına kur.” denildi.

 

Sosyal paylaşım siteleri Facebook ve ’ın İsrailli kullanıcıları tarafından büyük ilgi gören videoda, “Ey Siyonist, Gazze’ye geleceksin. Ölüme geleceksin. Olduğun her yerde seni hedef alacağız. İster ’da ol ister Gazze’de ol, füzelerimiz seni hedef alacak.” sözlerine yer verildi.

İlgilinizi Çekebilir:  ABD'li yetkililerin bölge turu Filistin yönetimini devirme amacı taşıyor

 

Geçen hafta salı günü Gazze Şeridi sınırındaki yerleşim yerlerini ziyaret eden İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, sınırdaki yerleşim yerlerinde yaşanan “görece sakinliğin aldatıcı olduğunu” ve “Hamas ile aralarında her an yeni bir silahlı çatışmanın çıkabileceğini” öne sürmüştü.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın