Hamas’tan Arap dünyasına ‘sessizlik’ tepkisi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Eylül 2018 | 19 Muharrem 1440 Cumartesi 10:47

sözcüsü Fevzi Berhum, yayımladığı yazılı açıklamada; İsrail’in barışçıl gösterilere tankla ateş etmesi ve gerçek mermilerle müdahalesinin, ’de altındaki masum sivillere yönelik suçunun boyutunu ortaya koyduğunu vurguladı.

AA’nın haberine göre; Berhum, “ dünyası ve uluslararası toplumun sessizliği, İsrail’i suçları konusunda cesaretlendiriyor.” ifadesini kullandı.

‘BÜYÜK DÖNÜŞ YÜRÜYÜŞÜ’NDEKİ OLAYLAR

Bu arada, İsrail askerlerinin Gazze sınırında düzenlenen ‘Büyük Dönüş Yürüyüşü’ gösterilerine katılan Filistinlilere ateş açması sonucu şehit olan Nasır Musbih isimli 12 yaşındaki çocuğun, başından vurulduğu öğrenildi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada da Gazze’nin kuzeyinde Hamas’a ait bir mevziye hava saldırısı düzenlendiği kaydedildi.

İsrail askerlerinin Gazze sınırında düzenlenen gösterilere katılan Filistinlilere ateş açması sonucu Muhammed Eşref el-Avavide (26), Muhammed İnşasi (18), İyad Halil eş-Şair (18), Muhammed Nayif el-Havm (14), Muhammed Şahsa (24), Muhammed Velid Mustafa (32) ile Nasır Musbih isimli 7 Filistinlinin şehit olduğu bildirilmişti.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın