Hamas ve İslami Cihad: Şehitlerin kanlarına vefanın vakti geldi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Ağustos 2018 | 27 Zilkade 1439 Perşembe 13:14

İslami Direniş Hareketi () ve İslami Hareketi, dün akşam (8 Ağustos Çarşamba) direnişinin güçleriyle savaşta dengeleri alt üst etmekte ve işgalcileri cinayetlerine misillemede bulunmakta kararlı olduğunu açıkladı.

Hamas sözcülerinden Fevzi Berhum, sosyal paylaşım sitelerinden ’da yaptığı açıklamada, “Yiğitlerin kararlılığıyla ve kahramanların iradesiyle sözümüzde durarak şehitlerin kanlarına vefalı olmanın zamanı geldi” dedi.

Berhum, Filistin halkının direnişe sahip çıktığını ve mücahitler yetiştirdiğini, dolayısıyla her türlü fedakarlığı hak ettiğini söyledi.

İslami Cihad Hareketi ise dün akşam yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezl’ne de ulaşan bildiride, işgal güçlerinin cinayetleri karşısında Filistin direnişinin misillemede bulunmasının meşru hakkı olduğunu ifade etti.

Bildiride, düşmanın dilediği gibi baltacılık yapıp sonra da cinayetlerini yalanlarla gizleyemeyeceğini bilmesi gerektiği kaydedildi.

İslami Cihad Hareketi, işgal güçlerinin sözünde durarak ateşkese bağlı kalmak yerine harcanan çabaları hafife aldığını ve masum insanların hayatlarıyla oynadığını, Filistin direnişinin ise korumakta kararlı olduğunu bildirdi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın