Hamas rejime göz kırptı: ” Suriye ile ilişkilerimizi güçlendirmeliyiz.”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Şubat 2017 | 20 Cemaziyelevvel 1438 Cuma 19:00

İslami Hareketi ’ın üst düzey yöneticilerinden Mahmud Zahhar, hareketin ile olan ilişkilerinin yeniden iyileştirilmesi gerektiğini belirtti.

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın üst düzey yöneticilerinden Mahmud Zahhar, hareketin Suriye ile olan ilişkilerinin yeniden iyileştirilmesi gerektiğini belirtti.

merkezli El-Meyadin televizyonuna röportaj veren Zahhar, Hamas’ın iç seçimleri ilgili açıklamalarda da bulundu. ’de seçimin tamamlandığını, ancak diğer bölgeler için hala hazırlıklara ihtiyaç duyulduğunu belirten Zahhar, tüm seçim sonuçlarının zamanı gelince açıklanacağının altını çizdi.

Zahhar, bu seçimlerin İsrail ile olan mücadelede ve hareketin politik duruşunda herhangi bir değişiklik oluşturmayacağını belirtti. İran’da düzenlenecek Filistin’e destek konferansına katılmak için Refah kapısından geçme hususunda Kahire ile görüştüklerini de söyleyen Zahhar, ‘ bu konuda bize söz vermedi, henüz heyetimize geçiş izni verilip verilmeyeceğini bilmiyoruz’ dedi.

İlgilinizi Çekebilir:  Gazze'de patlama meydana geldi

El-Meyadin muhabirinin Hamas’ın yeni liderleri hakkında sorduğu “Bölgedeki gelişmeler ve diğer ülkelerle ilişki konusunda farklı görüşlere mi sahipler?” sorusu üzerine Zahhar, Hamas’ın Suriye ve Arap ülkelerindeki tufanla yıkıma uğrayan diğer Arap ülkeleriyle, istikrara kavuştuktan sonra ilişkilerine yeniden başlayacağını belirtti. Zahhar, daha önce yaptığı açıklamalarda Hamas’ın Suriye meselesinde taraf olmadığının altını çizmişti.

’nun ziyareti ve Trump’ın elçiliği ’e taşıması bahsi üzerine ise Zahhar, “Direnişin hedefi bütün Filistin topraklarını kurtarmaktır, hedef bu olduğu sürece elçiliğinin ya da Kudüs’e taşınmasının bir önemi yoktur” ifadelerini kullandı.

Kaynak: islamianaliz

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın