Hamas: Milyonluk yürüyüş Filistinlilerin haklarına bağlılığını vurguluyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Mayıs 2019 | 10 Ramazan 1440 Çarşamba 09:42

Hamas, Nekbe’nin 71. yılı dolayısıyla bugün başlayacak ‘milyonluk geri dönüş’ gösterilerinin halkının, haklarına ve ulusal değerlerine bağlılığını vurguladığını bildirdi.

 

Hamas Sözcüsü Hazım Kasım yayımladığı yazılı açıklamada, “, siyonist çeteler tarafından 1948 yılında edildiği topraklarına dönüş hakkından vazgeçmeyecek.” mesajına yer verdi.

Nekbe’nin 71. yılı dolayısıyla bugün başlayacak “milyonluk geri dönüş” gösterilerinin Filistin halkının, haklarına ve ulusal değerlerine bağlılığını vurguladığı kaydedilen açıklamada, “Filistinlilerin milyonluk düzenlemesi, geçen zamanın güçlerine karşı direnişi durdurmayacağını, Filistin halkının haklarına olan bağlılığını ve güçlü iradesini zayıflatmayacağını kesin bir şekilde gösteriyor” ifadesi kullanıldı.

Filistinliler, 1948’de İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarında bağımsızlığını ilan etmesi ve Filistinlilerin zorunlu göçe tabi tutulması nedeniyle ’ı “Nekbe (Büyük Felaket)” olarak anıyor. ve Doğu Kudüs 1967’den bu yana İsrail işgali altında bulunuyor.

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.