Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Hamas, Lübnan’da toplanan Filistinli grupların birliğine övgüde bulundu.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Temmuz 2019 | 8 Zilkade 1440 Perşembe 16:13

Koordinasyon ve işbirliğinin zorunlu olduğuna dikkat çeken Hamas, ’da toplanan grupların birliğine övgüde bulundu.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Filistin dışındaki teşkilatı, hareketin Filistin dışındaki Mahir Salah başkanlığında toplanarak Filistin davasıyla ilgili son gelişmeleri görüştü.

Hamas Hareketi’nin Filistin dışındaki teşkilatı Enformasyon Dairesi Başkanı Rafet Murra, toplantıda Filistin dahilindeki ve haricindeki gelişmelerin ele alındığını söyledi.

Hareketin Filistin dışındaki Başkan Yardımcısı Muhammed Nezzal’ın bölgedeki siyasi durum hakkında hazırladığı raporu sunduğunu bildiren Murra, raporun toplantıda kapsamlı ve derinlemesine tartışıldığını ifade etti.

Toplantıda Çalıştayı’nın da ele alındığını kaydeden Murra, Hamas liderlerinin Filistin davasını tasfiyeyi hedefleyen Yüzyılın Anlaşması planının bir parçası kabul ettikleri çalıştayı kınadıklarını bildirdi.

Murra, toplantıda Arap ve İslam ülkeleri halklarının Bahreyn Çalıştayı’na tepkisinin ve çalıştayı eden ülkelerin tavrının övüldüğünü açıkladı.

Hamas liderlerinin Filistinli grupların Lübnan’daki toplantıda Lübnan-Filistin diyaloğu için kurulması kararını takdir ettiklerini söyleyen Murra, Lübnan’da yaşayan Filistinlilere mümkün olan en iyi koşulları sağlayabilmek için arasında koordinasyon ve işbirliğinin zorunlu olduğuna dikkat çekti.

Murra, toplantıda ayrıca güçlerinin Filistin dışında yaşayan Filistinlileri de hedef aldığına ve onlara karşı psikolojik savaş yürüttüğüne değinildiğini kaydetti.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.