Hamas lideri Es-Sinvar: Dönüş yürüyüşü devem edecek ​

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 22 Mayıs 2018 | 7 Ramazan 1439 Salı 11:02

Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün bir dizi stratejik hedef gerçekleştirdiğini belirten Hamas Lideri Es-Sinvar: Dönüş yürüyüşü devem edecek .

İslamî Hareketi (Hamas)’ın lideri Yahya Es-Sinvar, gruplarıyla Dönüş Yürüyüşleri Yüksek Heyeti’nin bu ayın geri kalan kısmı için yapılacak program üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin Gazze’deki direniş gruplarınca onandığını belirten Es-Sinvar, bu yürüyüşlerin şimdiye kadar bir dizi stratejik hedef gerçekleştirdiğini, Amerika’nın elçilik binasını taşımasına paralel olarak Filistin halkının yaşadığı mazlumiyeti ve ortaya koyduğu şehadeti tüm dünyaya gösterdiğini, Filistin davasını etmek isteyen komplo ve tuzaklara set çektiğini, dönüş hakkını ümmetin hafızasına bir kez daha kazıdığını, Filistin davasının dünyanın gündeminden düştüğüne dair teori ve düşünceleri de ortadan kaldırdığını söyledi.

Es-Sinvar önümüzdeki aşamaya da değinerek, önümüzdeki dönemde birkaç faaliyet olacağını, bu faaliyetlerin Nekse (5 Haziran) ve Kudüs Günü’nde (8 Haziran) zirveye taşınacağını, Filistin halkının bugünlerde direnişini ortaya koyacağını ifade etti.

rejimin direniş liderlerine yönelik tehditlerine de değinen Es-Sinvar “hayatımız, canını ve kutsallar için veren hiçbir şehitten daha değerli değildir. Canlarımız, bu uğruna kanını vererek bedel ödeyen en küçük şehitten daha değerli değildir” dedi.

Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin durdurulması için Hamas ile arasında bir anlaşma olduğuna dair iddiaları yalanlayan Hamas lideri “halkımız başta ambargoyu tamamıyla kaldırmak olmak üzere bütün hedeflerine ulaşıncaya kadar bu faaliyetler devam edecektir” ifadesini kullandı.

Batı Yaka halkına da değinen Es-Sinvar, buradaki Filistin halkının Gazze’deki göstericilere destek olacağına inandıklarını belirterek, Fetih’ten de İsrail ile sürdürdüğü güvenlik koordinasyonuna son vermesini ve halkın üzerindeki demir yumruğu kaldırmasını istediklerini hatırlattı.

Kaynak: fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın