Hamas: İşgalcinin kültür merkezini vurması barbarlıktır

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Ağustos 2018 | 28 Zilkade 1439 Cuma 13:38

İslamî Direniş Hareketi (), güçlerinin dün Gazze’de içinde Mısırlılara ait bir merkezin de bulunduğu kültür merkezine saldırıp 18 kişiyi yaralamasının barbarlık olduğunu belirterek, bu saldırının Mısır’ın Gazze’deki çabalarını sabote etme girişimi olduğunu ifade etti.

Saldırıyla ilgili açıklama yapan Hamas sözcüsü “işgalci kasıtlı olarak kültür merkezlerini vurup yıkıp yakıyor. Bu, kültüre karşı barut ve ateşle savaş açan orta çağa ait barbarca bir tutumdur. İşgalcinin içinde Mısırlılara ait bir Mısır toplumu merkezinin de bulunduğu Kültür Merkezine kasıtlı olarak saldırması, Mısır’ın Gazze’deki çabalarını yıkma girişimidir. Bu , İsrail’in olan her şeyin düşmanı olduğunu bir kez daha ortaya koydu” dedi.

Hamas hareketi birkaç haftadır Mısır ve Birleşmiş Milletler ile Filistin uzlaşısı, ve Gazze’de insani projelerin hayata geçirilmesi konularını görüşüyor.

İşgal güçlerinin dün (9 Ağustos Perşembe) Gazze’deki Said El-Mishal Kültür ve Sanat Merkezine 10 füzeyle yaptığı saldırı sonucu 18 kişi yaralandı.

Çarşamba akşamı Gazze’ye karşı hava saldırılarına başlayan 150 hedefi vurduğunu duyurdu.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın