Hamas: Halkın direnişin etrafında kenetlenmesi zaferin ana sebebidir

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Kasım 2018 | 6 Rebiülevvel 1440 Çarşamba 14:16

halkı toprağında onuruyla yaşama hakkına sahiptir” diyen Hamas: Halkın direnişin etrafında kenetlenmesi zaferin ana sebebidir.

İslamî Hareketi (Hamas) sözcüsü , Filistin halkının ve tercihinin etrafında bu şekilde kenetlenmesinin direnişin güçlü olma unsurlarından ve direnişin işgalciyle olan savaşta zafer kazanmasının ana etkenlerinden biri olduğunu söyledi.

Kasım yaptığı açıklamada “Direnişin meydanda ortaya koyduğu ortak çalışma, davamıza olan imanımız, işgalciden hakkımızı zorla alma ısrarımız, onurlu yaşama konusundaki kararımız bütün bunlar düşmanın bir kez daha hezimetinin garantisidir” dedi.

Bu nedenlerden ötürü zaferin Filistin halkının yakın dostu olduğunu belirten Kasım, bu halkın toprağı üzerinde onurlu yaşamayı hak ettiğini ifade etti.

İşgal güçlerinin girişimiyle başlattıkları saldırılarda iki gün içinde 14 olurken, 31 kişi de yaralandı. Direniş güçlerinin misillemesi sonucu iki 2 hayatını kaybetti, 100’den fazlası da yaralandı.

Mısır’ın yoğun çabaları sonucu dün direniş güçleriyle işgal rejimi arasında ateşkes sağlandı. , ateşkese bağlı kaldıkça kendilerinin de bağlı kalacağını duyurdu.

Kaynak:fiem

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın