Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Hamas güvenlik zirvesine tepkili!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Ekim 2019 | 21 Safer 1441 Pazar 14:28

Hamas, öncülüğünde Bahreyn’de düzenlenecek güvenliği zirvesine İsrail’den bir heyetin katılacak olmasına tepki gösterdi.

Hamas Sözcüsü , yaptığı yazılı açıklamada, “İşgalci hükümetten bir heyetin, Bahreyn’deki zirvesine katılımı, dünyasının vicdanıyla ters düşen ve kınanması gereken bir durumdur.” ifadelerine yer verdi.

“İslam ümmetinin baş düşmanı olması nedeniyle işgal devletinin bölgeyle bütünleştirilmesi çabalarının başarısız olacağını” kaydeden Kasım, İsrail ile normalleşme içine giren tarafların, Filistinlilere ve Kudüs’teki kutsallara yönelik saldırıların sorumluluğu konusunda pay sahibi olduğunu ifade etti.

İsrail’in Kanal 13 televizyonunun haberine göre, Bahreyn’in başkenti Manama’da bugün ve yarın düzenlenecek deniz güvenliği konferansına İsrail’den resmi bir iştirak edecek.

ABD öncülüğünde bugün ve yarın düzenlenecek zirveye İsrail’in yanı sıra , , ve Umman’ın da katılacağı belirtildi.

Manama’daki zirvenin Polonya’nın başkenti Varşova’da şubat ayında yapılan ve İsrail ile birçok Arap ülkesini aynı masada buluşturan ’da Barış ve Güvenliğin Geleceğini Desteklemek” başlıklı konferansın devamı olduğu dile getirildi.

Aralarında diplomatik ilişki bulunmamasına rağmen Körfez ülkeleri ile İsrail’in son yıllarda yakınlaşması dikkati çekiyor.

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.