Hamaney’den kriz itirafı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Ekim 2018 | 24 Muharrem 1440 Perşembe 20:10

İran’ın Ayetullah Ali Hamaney, devlet televizyonundan canlı olarak yayımlanan konuşmasında, Tahran’ın Washington’un yaptırımları altında yaşadığı ve İran ekonomisinin karşılaştığı zorluklara değindi.

Tahran’daki Azadi stadyumunda on Besic milisi ve İran Muhafızları’nın üst düzey komutanlarının katıldığı etkinlikte konuşan Hamaney, ülkesinin ABD’nin baskısı ve ekonomik sorunlar nedeniyle ‘hassas’ bir dönemden geçtiğini söyledi.

Hamaney, “Ülkedeki, bölgedeki ve dünyadaki durum, özellikle de bizim için hassas. Bir taraftan emperyalist ABD’nin kibirli ve siyasilerinin bağırmalarına, bir taraftan da milletimizin ekonomik sorunları ve ülkedeki insanların büyük kısmının geçim zorluklarına sahip olduğumuz için durum oldukça hassas” dedi.

ABD’nin yaptırımları karşısında ezilmeyeceklerini dile getiren Hamaney “’ın lütfuyla yaptırımları yeneceğiz ve yaptırımların yenilmesi ABD’nin yenilmesi demektir. ABD, yaptırımların yenilgiye uğratılmasıyla İran halkından bir yemeli” ifadelerini kullandı.

ABD’li yetkililer, 4 Kasım’da İran’ın sektörüne yönelik ikinci dalga yaptırımları hayata geçirmeye hazırlanırken, İran riyali 2018 başından bu yana yüzde 75 oranında değer kaybetti.


Kaynak: Şark-ul Evsat

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın